blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. 2. elde hangi araba, kaça satılıyor?
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #18935

  2. elde hangi araba, kaça satılıyor?
  2. el otomobil piyasasında Ramazan Bayramının 9 güne çıkması, galerilerde satışları yüzde 10 ile 15 arasında artırdı.

  Alınan bilgiye göre, sıcak havaya denk gelen bayramın 9 güne çıkması ile tatilini otomobilsiz geçirmek istemeyenler galericileri hareketlendirirken, bayram, kiralama sektöründe de rezervasyonların şimdiden başlamasına neden oldu.

  Adana Oto Galericiler Odası Başkanı Ali Çırak, otomobil sektöründe mevcut markaların yanı sıra uzak doğu ülkelerinden gelen yeni modellerle sıfır kilometre araçlardaki fiyat düşüşünün ikinci ele de yansıdığını söyledi.

  İkinci elde fiyatların geçen yıla göre gerilediğini anlatan Çırak, ”Bu düşüşü değerlendirmek isteyen vatandaşlar bayramı da fırsat bilerek galerilerle oto pazarlarını canlandırdı. Haftada bir iki aracı ancak satabilen esnaf, tatilin uzun olması nedeniyle satışını yüzde 10-15 arasında artırdı” dedi.

  Çırak, her bütçeye uygun aracın bulunabildiği ikinci el piyasasının, aralık ayı sonrası alım-satım sırasında noter işlemlerinin kaldırılması ile daha da canlanmasını beklediklerini de bildirdi.

  Adana’da uzun yıllardır oto galericiliği yapan Hasan Kelebek de, bu yıl sıcaklara denk gelen bayram tatili öncesi satışların canlandığını söyledi.

  Kelebek, fiyatların cazip olması ve her bütçeye uygun araç bulanabilmesi nedeniyle müşterilerin zorlanmadığını belirtirken, satışların bayrama bir kaç gün kala daha da artmasını beklediklerini kaydetti.

  KİRALAMA SEKTÖRÜ DE HAREKETLİ

  Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) Başkanı Önder Erdem de, bayram tatilinde yaz aylarındaki doluluğun yaşanmasını beklediklerini söyledi.

  Çoğu tatilcinin fiyatlardaki düşüşler ve kaza riskleri nedeniyle toplu ulaşım araçlarını tercih ettiğini anlatan Erdem, ”Gideceği yere ulaşan vatandaşlar burada ise günlüğü 70 YTL’den başlayan fiyatlarla oto kiralama yöntemine başvuruyor. Kiralama rezervasyonları şimdiden başladı” dedi.

  Oto galericilerde bazı otomobil modellerinin ikinci el en düşük ve en yüksek fiyatları şöyle:

  AA

  21.Eylül.2008 11:25:23

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.