blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. 4 AYLIK 2 ÇOBAN KÖPEĞİ İÇİN ACİL YARDIM
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #18890

  Ortalama 4 aylık 2 çoban köpeği…
  2 gündür sadece kafa ve kuyruk hareket ediyor, vücutlarını hiç kımıldatamıyorlar. Verilen yemeği yiyorlar. Biri sakin görünüyor, diğeri hiç susmadan ağlıyor. Zehirlenme olabilir mi acaba?
  Köpekler Gelibolu’da şu an ben İstanbul’dayım ve o bölgede sadece 1 tane veteriner var ve kendisine ulaşmak mümkün değil. Ne olabilir, biz ne yapabiliriz?
  Ayrıca 5 gün önce uçamayan bir martı buldum ve eve getirdim. Kanatları kırık değil ama kuyruk çok kısa. Sanırım kedi tarafından saldırıya uğramış. Denge sorunu var, kanatlarını tam açamıyor. Şimdilik evde büyük bir kutuda bakıyorum, aralarda odada serbest bırakıyorum yürüyebilsin diye ama evde 3 tane kedim var. Uzun süre tutamam evde. Ne yapabilirim?

  Teşekkürler…

  #53780

  Köpekleriniz için yazdıklarınız tam olarak açıklayıcı değil…Bu nedenle spesifik bir cevap veremeyeceğim.Gençlik hastalığı başlangıcı,tetanoz,bordetella vs… olabilir…Sadece şunu söyleyebilirim;acil olarak veteriner hekimine başvurmanız ve tedaviye başlamanız gerekiyor.Vakit kaybetmemeniz lazım.

  Martı konusuna gelince;eğer yaraları varsa tedavi edilmesi ve gerekli bakımının yapılması gerekir.Zaten yaraları iyileşince durmak istemeyecektir.O zaman serbest bırakabilirsiniz.Yaraları yok ise tüylerinin uzamasını bekleyip,bakım ve beslenmesine dikkat edip iyileşmesini sağlamalı ve daha sonra uçabileceğine kanaat getirince başında uçmasını beklemelisiniz.

  #54069

  Köpeklerin durumu daha iyi gıda zehirlenmesiymiş. İlaçları düzenli veriliyor. İyileşiyorlar…
  Martıya gelince hiç yarası yok, kuyruğunun uzamasını bekleyeceğim. Uzun bir süre benimle gibi görünüyor

  Teşekkür ederim cevap için…

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.