blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. 60 bin çocuk tiyatroyla buluşacak
 • Bu konu 1 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 14 yıl önce efsunkar tarafından güncellenmiştir.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19270
  FeeLinG
  Üye

  60 bin çocuk tiyatroyla buluşacak

  Koç Holding’in 80. yıl kutlamaları çerçevesinde 2006 yılında başlattığı ve iki yılda 100.000’in üzerinde çocuğa ulaşan ‘Sizinkiler’ Projesi’nde, 2008 turne programı 11 Ekim’de İstanbul’da başlıyor. Biletlerin ücretsiz olarak temin edilebileceği müzikli çocuk oyunu bu yıl 7 bölgede, 20 ilde, 74 gösterimle yaklaşık 60 bin çocuğa ulaşacak.

  Koç Holding’in çocukların gerek zihinsel gerekse kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla başlattığı Sizinkiler Projesi, bu yıl yeni bir oyunla çocukların karşısına çıkıyor. Koç Holding, ‘Altın Çiçeğin Peşinde’ adlı yeni oyun ile 11 Ekim-6 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek turne kapsamında yaklaşık 60 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

  Ünlü karikatürist Salih Memecan’ın 1991’den bu yana yayınlanan ve tüm çocukların tutkuyla takip ettikleri ‘Sizinkiler’ çizgi kahramanları, BKM’nin sahnelediği ‘Altın Çiçeğin Peşinde’ adlı müzikli, danslı oyunla Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklara keyifli dakikalar yaşatacak. Çevreyi korumamızın önemine de dikkat çeken ‘Altın Çiçeğin Peşinde’ oyununun ilk gösterimi 11 Ekim 2008 Cumartesi günü İstanbul Beşiktaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

  Turne boyunca toplam 5143 km kat edecekler

  İlk gösterimin İstanbul’da yapılacağı ‘Altın Çiçeğin Peşinde’, turne kapsamında sırasıyla Samsun, Giresun, Erzurum, Gaziantep, Adana, Mersin, Karaman, Konya, Ankara, Eskişehir ve İzmir’i ziyaret ettikten sonra Kasım ayı başında tekrar İstanbul’a dönecek ve İstanbul’da iki kez daha sahne alacak. İstanbul’un ardından Kocaeli, Adapazarı, Bursa, Manisa, Balıkesir, Çanakkale, Edirne ve Tekirdağ’ı ziyaret ederek, kapanış gösterimleri için tekrar İstanbul’a gelecek olan Sizinkiler ekibi, böylece toplamda 5143 kilometre yol kat ederek 6 Aralık’da turneyi İstanbul’da sonlandıracak.

  Velilere özel pedagog, çocuklara sürpriz hediyeler

  Proje kapsamında, gösterimin yapılacağı illerde çocuklar salonda keyifle oyunlarını seyrederken, Pedagog Elif Koca da fuaye alanında çocukların aileleriyle sohbet toplantıları gerçekleştirecek. Oyunu izlemeye gelenler fuaye alanındaki Müze Kart standından kart ve bilgi alma imkanı bulurken; TEMA Vakfı’nın ilköğretim okullarında Yavru TEMA adı altında yürüttüğü çalışmalara katılmak isteyen çocuklar da, Yavru Tema standından başvuruda bulunabilecekler. Oyunu izleyen çocukları çıkışta bir de sürpriz hediye bekliyor olacak. Her ilde, oyunu izleyen çocuklara Sizinkiler Puzzle’ı hediye edilecek.

  Biletler için…

  ‘Altın Çiçeğin Peşinde’ oyunu için BKM’nin illerde kuracağı mobil gişeler ya da o ilde BKM biletlerinin satıldığı noktalara başvurarak, ücretsiz olarak bilet temin edilebilir.

  #91217

  teşekkürler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.