blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. Balık
 5. Akvaryumlarınız için Deniz balıkları, deniz canlıları
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #18886

  [size=x-large]Palyaço Balığı (Amphipron ocellaris)[/size]

  Deniz akvaryumuna yeni başlayanlar için için uygun bir türdür.Çok sempatik ve akıllı canlılardır.Akvaryuma çabuk adapte olurlar.Ancak kendi boyutlarda saldırgan türlerle beslenmemesi tavsiye edilir.

  [size=x-large]Clarks (Amphiprion clarkii) [/size]

  Karma akvaryumlara tavsiye edilen bir türdür.Ülkemizde deniz akvaryumlarında en çok ticareti yapılan türlerdendir.Balığın ufak boyutlarda olması hem şirinliğini hem de izlenme keyfini daha da keyifli kılar.

  [size=x-large] Mavi Damsel (Chrysiptera cyanea)[/size]

  Mavi damsellar agresif bir türdür.Bu yüzden dikkat edilmelidir.Erkekleri olgunlaştıkça arka kuyrukları sarı olur.Dişilerde ise üst yüzgeçte siyah nokta oluşmaktadır.Akvaryumda üretilen bir türdür.

  [[size=x-large]Dört Çizgili Damsel (Dascyllus melanurus)[/size]

  Olgunlaştıkça bölgeci ve saldırganlaşırlar.Ancak evde en kolay bakılabilicek türlerdendir.Sadece barışçıl türlerle bir araya getirilmemelidir

  [size=x-large]Sarı Kuyruklu Damsel (Chromis xanthurus) [/size]

  Damselların geneli gibi bu türde agresiftir.Olgunlaştıkça kuyruklarının renignde değişmeler olur.Gri yada açık mavi bir ton alır.Deniz akvaryumuna yeni başlayanlar için tavsiye edilebilir.

  [size=x-large]Toz Mavisi Tang (Acanthurus leucosternon)[/size]

  Savunmacı ve bölgeci bir balık türüdür.Kendi bölgesine giren balıklarla kavga eder.Büyük hacimli akvaryumlarda bakılmalıdır.Bakımı profesyonellik ister.Su değişikliklerinden renk atma durumları olabilir.

  [size=x-large]Japon Tang (Acanthurus japonicus) [/size]

  Büyük hacimli akvaryumlarda 18cm’e kadar büyeyebilen bir balık.Barışçıl bir balıktır.Günde çoğul olarak bir öğün et ağrılıklı bir öğün bitki ağırlıklı yemlenebilir.

  [size=x-large]Yellow Tang (Zebrasoma flavescens) [/size]

  Kuyruk kısmı keskin olan bir balıktır.Bölgeci olduğu zamanlarda vardır.Bu durumlarda kuyruklarını kullanan bir balıktır.Bakım için profesyonel olmak şart.Bitkisel ağırlıklı günde çoğul beslenmelidir.[hr] [size=x-large]Blue Regal Tang (Paracanthurus hepatus) [/size]

  Büyük hacimli akvaryumlarda bakılabilicek bir balıktır.Bu balığn gelişim akvaryum hacmi 250lt civarında olduğunda oldukça hızlıdır.Dikkat edilmesi gereken bir konu çok çabuk beyaz benek hastalığına yakalanabilirler.
  [size=x-large]Mavi Yüzlü Melek (Euxiphipops xanthometapon)[/size]

  Deniz canlıları arasında belkide görünüşü açısından en egzotik balık türlerindendir.Agresifliği açısından akvaryumlarda bir tane olması tavsiye edilir.

  [size=x-large]Atlantik Blue (Holacanthus bermudensis) [/size]

  Atlantik blue çok dayanıklı bir türdür.Bir çok yemide yemektedir.Ancak yaşlandıkça asıl rengini alır.Ayrıca yaşlandıkça agresifliği yerini sakinliğe bırakır.

  [size=x-large]İmparator Melek (Pomacanthus imperator)[/size]

  Agresif bir deniz türü.Akvaryuma alışması çok zordur.Bu yüzden doğadaki imparator melekler kadar renklenemezler.

  [align=right][size=x-small]
  Yazan: Özden Özkan Kaynak: Araştırma ve Sonuçlar; akvaryummekani.com[/size][/align]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.