blank
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #20985

  Merhaba,

  Erkek kedimi annesinin yanından 1,5 aylıkken aldık. Şu an 3 aylık oldu. Sağlığı ile ilgili bir problemi yok, ancak yaklaşık 2 aydır bizimle beraber olmasına rağmen henüz hiç dokunamadık bile. Kendisine bir metreden fazla kesinlikle yaklaştırmıyor ve yaklaşırsak tıslayarak hemen başka bir yere kaçıp saklanıyor. Kardeşini de aynı şekilde aldık, onunla ilgili bir problemimiz yok, sürekli yanımızda ve hep kendisini sevdiriyor. Ama erkek olan kedimiz, kesinlikle ve kesinlikle kendisine yaklaştırmıyor , çok vahşi. Kendisini ne şekilde evcilleştirebiliriz?Birazcık da olsa sevmek istiyorum…

  Teşekkür ederim.
  İyi Günler

  #75700

  Merhabalar.

  Bu olguyu düzeltmek tamamen size bağlı.

  Bir veteriner hekimden kedinize sedatif bir enjeksiyon yapmasını söyleyebilirsiniz.Böylece bir süre yanında kalır,sever okşarsınız.Böylece belki alışabilir.

  Küçük yaşta böyle agresif tavırlar sergileyen kediler genelde ileride de aynı mizaçlarını devam ettiriyorlar.

  Bir veteriner hekimin yardımı sadece bu yönde olabilir diye düşünüyorum bu konu hakkında.

  Eğitim konusu ayrı bir konu.

  Esen kalın.

  #75715

  Çok teşekkür ederim. Biz de bunu düşünmüştük ve haftasonu kedimizi ağ ile yakalayarak veterinere aşısı için götürdüğümüzde kendisinden bir sakinleştirici yapmasını rica etmiş ve böylece birazcık kendisine yakın durarak, bizden zarar gelmeyeceğini göstermek istediğimizi söylemiştik. Ancak veteriner hekim bunun bir yol olmadığını, kedinin karakterinin bu olduğunu ve ne yaparsak yapalım demişmeyeceğini söyledi ve sakinleştirici yapmayı kesinlikle reddetti. Eğer kedimizde bir düzelme olmaz ise, havalar ısınınca bahçede bakmayı planlıyoruz, çünkü bir odadan diğerine geçerken bile kedi çok tedirgin oluyor ve tıslayarak kaçıyor, bu durum bizi de rahatsız ediyor. Sakinleştiricinin işe yarayacağını düşünüyorsanız- bir nebze de olsa- yaptırmayı deneyeceğim.Çünkü hiç ona dışarda bakmak istemiyorum:( İlginiz için teşekkür ederim.

  #75725

  Biz daha önce bu yolu denedik,başarılı olamadık.Sedatifin etkisi geçince kedi kaldığı yerden devam etti.

  Mizacı böyle olan kediler genelde aynen devam ediyor.Çok uzun zaman alan bir eğitim süreci var,yavaş yavaş yaklaşıp sevdiği oyuncakları varsa onunla veya yemek ile yaklaşabilirsiniz.Bir şekilde yaklaşıp ona temas ederek zarar vermeyeceğinizi gösterirseniz zamanla buna alışacaktır ama çok uzun sürer.Sabırlı olmak lazım.
  Sağlıcakla kalın.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.