blank
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19872
  FeeLinG
  Üye

  Bu madde kanser yapıyor!

  Et, peynir, içecek ve hazır yiyeceklerin içine konuyor. Gıdayı koruyor ve güzel görünmesini sağlıyor ama kanser yapıyor.

  Et, peynir, içecek ve hazır yiyecek alırken dikkat edin. Çünkü içinde koruyucu olarak bulunan fosfat akciğerkanserine yakalanma riskini artırıyor.

  HAZIR GIDALARDA BULUNUYOR

  Güney Kore Seul Üniversitesi’nden Myong-Heng Ço ve ekibinin fareler üzerinde yaptığı araştırma, özellikle hazır yiyeceklerde kullanılan, doğal olmayan fosfatın akciğer kanserine yakalanma riskini artırabileceğini gösterdi.

  Myong-Heng ve ekibi, önce farelere akciğer kanseri hücreleri şırınga etti. Araştırmacılar, fosfat katkılı yiyecekler verilen farelerdeki kanser tümörlerinin, bu biçimde beslenmeyen farelerdekine göre daha hızlı arttığını gördü.

  GIDANIN GÖRÜNÜMÜNÜ GÜZELLEŞTİRİYOR

  Organik olmayan fosfatların insanlardaki kanser etkisi henüz çok iyi bilinmese de bilim adamları bu tür beslenme alışkanlığının sınırlanmasını tavsiye ediyor.

  Et, peynir, içecek ve hazır yiyeceklerde kullanılan katkı maddeleri, gıdaların korunmasının yanısıra yiyeceğin renginin, tadının ve görünüşünün bozulmamasını sağlıyor. Ek fosfat ise gıdanın görünümünü güzelleştiriyor ve su tutmasına yardımcı oluyor.

  Araştırma, ”American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine” adlı dergide yayımlandı.

  #65052
  BriqanD
  Üye

  enterasan ama turkıyede bu dogal olmayan gıda koruma maddesı olmayan yıyeceklerı nasıl bulacagız? bıraz zor gıbı…..

  #65133
  ImraHor
  Üye

  ilginçç

  #65168
  FeeLinG
  Üye

  annem bu olayın manyağı olmuş durumda bi madde varmış uls mi ne onun gibi bişey o yazıyosa üstünde almıyo anlatıyodu geçende ne olduğunu ama pek dinlemediğim için bilmiyorum

  #65381

  Ne yiyeceğimizi şaşırdık bakalım ne olacak.Atın ölümü arpadan olsun mantığıyla devam edecez yemeye.

  #66336

  KENDİN YETİŞTİR KENDİN YE….

  ARTIK BU DURUMA DOĞRU GİDİYORUZ…

  HAYDİ BAKALIM HERKEZ KÖYÜNE…

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.