blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. Çok hızlı nefes alan köpek yavrusu
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24221
  felcli
  Üye

  Selamlar… Mahallede beslediğim yavru köpek (yaklaşık 4 aylık çoban kırması) bir arabanın altında kaldı. Ön sağ bacağı ile arka sağ bacağı kırık sanırım şuan. Veteriner aradım fakat bugün pazar olduğu ve doğuma gittikleri için bulamadım. Hatta maalesef bu arada kucakta baya bi yoruldu zavallı. Kendi bilgilerimle ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum yarım bir Gripin attığım suyu içirdim ağrısı bir an olsun kesilsin diye. Şuan hiç ağlaması yok yatıyor sessiz sakin. Fakat nefes alış verişleri müthiş hızlı 30 snde 70 kez falan nefes alıyor. Sebebi ne olabilir? Teşekkürler.

  #91439

  Ağrısı yoksa muhtemelen sinirler hasar görmüş demektir. Fakat hızlı soluk alma sancının belirtileri arasındadır. Bacakları dışında bir yerlerindende sakatlanmış olabilir.
  Buna ilaveten verdiğiniz gripindeki kafeininde solunumu arttırma etkisi bulunmaktadır. Sebep her ne olursa olsun acilen veteriner hekime götürmelisiniz.

  #91497
  felcli
  Üye

  Dün gece bir veteriner hekim bulabildim çok şükür. Sakinleştirici bir iğne yaptı bebiş gibi uyudu sabaha kadar. Sabah da çok neşeli uyandı. Sadece sağ ön ayağına basamıyor. Ama sorun ediyor gibi görünmüyor. Veteriner hekim Lasonin adlı ilacı önerdi ovun bacağını ödem oluşmasın dedi. Adamdan Allah bin kere razı olsun gecenin 11inde yorgun argın yoldan gelmesine rağmen yapabildiklerini yaptı. Sizlere de teşekkür ediyorum.

  #91535

  No problem your well come

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.