blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. GENÇLİK HASTALIĞI ACİL YARDIM..!
10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
 • Yazar
  Yazılar
 • #20619
  pegasus
  Üye

  MERHABALAR ARKADASLAR GERCEKTEN YARDIMLARINIZA COK İHTİYACIMIZ VAR. SUAN EVİMİZDE 4.5 AYLIK HUSKY CİNSİ BİR KÖPEK VAR KÖPEK YAKLASIK 2 HAFTA ÖNCE CENESININ ALTINDA BUYUK BİR YARAYLA GELDİ.(ABİM VETERİNER HEKİM BUARADA) 1 HAFTA KADAR EVDE BAKIP TEDAVİ ETTİK.SAHİBİNE TESLİM EDİLDİĞİ GUN KÖPEGİN KARNINDA HAFİF BİR KASILMA VARDI TİK GİBİ..ABİM VETERİNER FAKULTESINE YONLENDIRDI TEST İÇİN ..KAYSERİDE YAŞIYORUZ BİZ MALESEF BURADA PEK HAYVANLARA DEGER VERİLMİO KÖPEK KABIZ DENİLEREK GERİ YOLLANMIS DÜZELMEYİNCE TEKRAR GİTTİ FAKULTE BU SEFER GENÇLİK HASTALIĞI TESHİSİ KOYMUS VE DALGA GECER GİBİ 1 B VİVATMİNİYLE KÖPEGİ YOLLAMISLAR ..ÖTENAZİ YAPILMASINI TAVSİYE ETMİŞLER ..GERÇEKTEN KÖPEĞE ÇOK ALIŞTIK ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ ..BUTUN AİLE 2 GUNDUR SABAH AKSAM ONUNLA UGRASIYORUZ..NE YAZIKKİ BURDA IMKANLAR COK KISITLI (ZYLEXİS) ADLI İMMUN SERUMUBİLE ZOR TEMİN ETTİK ..HASTALIK YAKLASIK 1 HAFTA ÖNCE BAŞLADI VE SİNİRSEL FORMU GÖRÜLMEKTE 2 SANİYEDE BİR KASILMASI VAR KAFASINI SABIT TUMANIYOR SUREKLI ASSAGI YUKARI KASILMAYLA BIRLIKTE HAREKET ETTİRİYOR . 1 HAFTA ONCE KASILMAYA RAGMEN HIC BI SORUNU YOKTU YURUYUP KOSABILIYORDU..FAKAT 2 GUN ONCE BIZE TEKRAR GELDI YANI GENCLIK HASTALIGI TESHISI KONULDUKTAN SONRA 2 GUNDUR TEDAVI UYGULUYORUZ DUN ZYLEXİS ADLI SERUMU UYGULADIK AYRICA İMUNEX ADLI İLACI GUNDE 2 DEFA VERIYORUZ. BESLENMESI SUAN BİRAZ SORUNLU BU NEDENLE DEKSTROZ SERUM VERIYORUZ BUNUN YANINDA ENFEKSIYON KAPMAMASI ICIN ANTIBIYOTIK VERDIK BUNLARIN YANISIRA VITAMIN VE MINAEAL TAKVIYELERINIDE HERGUN DUZENLI YAPIYORUZ ..SUAN AYAGA KALKAMIYOR ARKA AYAKLARI COK GUCSUZ VE KASILMASIDA BAYA SORUN YARATIYOR AYAGA KALDIRIP DESTEKLEDIGIMIZDE YURUYEBILIYOR..BIRAZ ZAYIFLAMIS DURUMDA ISTAHIDA ESKISI GIBI DEĞİL..(AYRICA SUNUDA BELIRTIYM KOPEGIMIZDE KANLI ISAL ATES OKSURUK VS VS GIBI GENCLIK HASTALIGININ DIER BELIRTILERI YOK DIREKT SINIRSEL FORMLA ORTAYA CIKTI) ….ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA CALISIRYORUZ BUGUN KASILMALARININ SIDDETI BIRAZ AZALMIS GIBI FAKAT HAYVAN UYUYAMADIGI VE AGIZDAN IYI BESLENEMEDIGI ICIN GUCSUZ DUSMUS DURUMDA LUTFEN ONEREBILECEGINIZ BIRSEYLER VARSA YARDIMCI OLUN HEPİNİZİN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ ..KUCUK Bİ UMUT OLSA BİLE SONUNA KADAR UGRASMAK ISTIYORUZ..KÖPEĞİMİZİ ÖTENAZİYE GONDERMEK ISTEMIYORUZ…YARDIM EDIN LÜTFEN….

  #73294

  Geçmiş olsun…

  Bildiğiniz gibi bu hastalığın mortalitesi çok yüksek..

  Zaten gerekli tedavinin büyük bölümünü uygulamışsınız…

  Sadece bir iki tavsiye:

  Antibiyotiğinizi :
  [img]http://www.deva.com.tr/urunler/280.JPG[/img]

  kemicetine suksinat 1 gr 1 flakon olarak değiştirin sabah-akşam…

  Seruma devam edin ..

  Sinirsel semptomların kasılmaların önüne geçmek için artı olarak B vitaminlerine ağırlık verin …

  #73528

  Köpeğinizde distemperin sinirsel semptomları ortaya çıkmış bunun yanında beslenemiyor.

  Aşı yapılan köpeklerde de bazen distemper görülebiliyor.Madem ki olan olmuş şimdiden sonra yapacaklarınız:

  -B vitaminleri ile sinir sistemini desteklemek semptomları azaltmaya çalışmak
  -Beslenemediği için en az % 5 dekstroz serum
  -Antibiyotik tedavisi.

  Yapacaklarınızı zaten yapıyorsunuz.Tek yapacağınız beklemek ve dua etmek.Gençlik hastalığında böyle sinirsel semptomlar görülen ve daha sonra iyileşen hayvanlar var.Genelde ölüm oranı çok yüksek olsa da bazen olabiliyor.

  Bu arada gençlik hastalığı ortaya çıkmışsa ve bir veteriner hekim buna tedaviye girişmişse tedavi şansının düşük olduğunu bilmeniz ve köpeğinizin ölüm oranının yüksek olduğunu bilmeniz gerekir ve buna göre veteriner hekime hak vermeniz gerekir.Köpeğinizin sağlığı için uğraştıklarına eminim ama eğer durumdan şikayetçiyseniz hukuki yollara başvurabilirsiniz.

  Bunun dışında ben hiçbir durumda ötenaziyi önermem,en önemlisi Allah’ın izni olmadıkça daha sonra sizin izniniz olmadıkça kimse köpeğe ötenazi yapamaz.

  Geçmiş olsun.

  #73871
  adanaliyik
  Katılımcı

  febriglob kesin çözüm,

  saygılar

  #73885

  bence kasılmaların önüne geçebilmek için diazepem verilebilir tedaviye yardımcı olarak..

  #73887

  Distemperin sinirsel semptomları ortaya çıktıktan sonra bir ilaç yazıpta buna “kesin çözüm” demek yanlış bir tutumdur…

  Hiçbir zaman kesin çözüm diye bir durum olmadığı gibi gençlik hastalığında anlatılan bu durumdaki bir hayvana herhangi bir ilacı verip kesin çözüm diyemeyiz.

  #74138

  febriglop çok erken safhada şüphe edilip kullanılırsa faydalı olabilir.sinirsel safhadaki bir hayvana faydalı olma ihtimali yok gibi birşey çünkü virüs işini yapmış bile.B1-B6 , C vitaminleri takviyesi ve serum desteği yapılabilecek en uygun destek olur.tabiki yanında sekonder enf. önlemek için antibiyotik kullanılacak….

  #74331
  ekapar
  Üye

  siz tedaviye devam edin kurtulursa o sizin şansıznızdır. Bol bol dua

  #74332
  bymizah
  Üye

  distemper de kesin çözüm diye birşey yoktur.cünkü immun sistem baskı altındadır.siz elinizden geleni yapmısınız tek yapacağınız beklemektir.desteklemeye devam edin

  #80867
  hbayram
  Üye

  Merhaba,
  Şu anda bizim köpeğimizde aynı durumda, sizinki hala yaşıyormu acaba?

  Cevap verirseniz çok sevnirim, teşekkürler

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.