blank
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24821

  13 aylık ankara cinsi dişi kedim 2 kez doğum yaptı, ilkini ocak ayında, son doğumunu geçtiğimiz mayıs ayında gerçekleştirdi. şu anda arka ayakları açık ve kırık biçimde yüzüstü yatıyor ve sürekli sancı çekermiş gibi sesler çıkartıyor.Bu olay ilk kez başımıza geldi.Herhangi bir aşı yaptırmadım, acaba sorun neden kaynaklanıyor olabilir, yardımcı olursanız sevinirim.

  #95535

  Merhabalar.

  Bazen güç doğumlar sonrası böyle sıkıntılar yaşanabiliyor.Pelvis kırığı,obturator paraliz,doğum yaralanmaları vs. şekillenebiliyor.Bahsettiğiniz durum bir paraliz olabilir,o zaman sinir hücrelerini geliştirmeye yönelik b vitamini desteği denenecektir fakat eğer pelvis kırığı gibi bir durum ise o zaman ona göre cerrahi bir yol izlenecektir.Bunun cevabını detaylı muayene ettirip röntgen çektirmeden bilemeyiz.

  Bu nedenlerle kedinizi donanımlı bir kliniğe veya veteriner fakültelerine götürebilir,böylece bunun sebebini öğrenebilir ve tedaviye başlayabilirsiniz.Buradan birşey söylemek zor.

  Geçmiş olsun.

  #95537

  B vitaminini hangi besinlerden sağlayabileceğimizi de söyleyebilir misiniz.. ilgi ve yorumlarınız için teşekkürler…

  #95538

  Et,ciğer,sakatatlar gibi hayvansal gıdalar iyi kaynaklardır ama ben olsam enjektabl tarzda b vitamini enjeksiyonları yaptırırdım.Bundan sonuç alma ihtimaliniz yüksek,yoksa besinlerle yeterli olmayabilir.B vit fazlalığı da zararlıdır.Bu nedenle hekim kontrolünde gerekli testlerin yapılıp ona göre tedaviye girişilmesi gerekir.Bu bahsettiğiniz durum dediğim gibi bana paraliz gibi geliyor ve tedavisi besinlerle çok zor olur.Tabi yine siz dikkat edersiniz.

  Geçmiş olsun.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.