• Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 11 yıl önce avatar of mestanoMestano tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25859
  avatar of mestanoMestano
  Üye

  Biliyorum birçok saldırgan kedi tavrı söz konusudur ancak bu seferki çok farklı, en azından bu zamana kadar yaşadığım tecrübelerim arasında benim için böyle.

  Biraz kendimden bahsetmek yeridir sanırım eğer kedi psikolojisiyse konu, çünkü sorun sahipten kaynaklanabilir ve ne yazıkki kedilerle çok iyi anlaşan ve bir dost olan ben çok ama çok büyük sorunlara sahip bir kediye sahibim.

  Kedinin saldırganlık ve hormonal sorunları var. Ancak bunlar herzaman gördüğünüz türden değil, belgesellerde istinai durum olarak gösterilenlerden. Özellikle saldıganlık durumu…

  Bir kediye asla ama asla dokunamazdığınızı değil dokunmak 2 metre yanından geçemediğinizi düşünün. Aynı odada kalmak dahi mümkün değil, gözü sürekli sizin üzerinde, gözler faltaşı gibi ve sürekli hırlıyor. Ve bunu 10 saat kalsanız bile kesmiyor, üstelik kendini baskı altında hissetmesin diye bütün önlemleri alsanız bile. Saldırganlık o kadar uçtaki, sizin ona gitmenize gerek kalmıyor ve o size geliyor.

  Tabi birde bu kadar sık olan saldırganlığın derecesi ne kadar? İşte en garip olanda bu belki, birçok kedi tepkisi gördüm ve iyi bilirimki kediler abartmayı sever. Ancak bununki o kadar şiddetliki sanki son nefesini alıyorda az sonra ölecek ve bunu bilgisayar başında durupta gözümü çizmesin diye onu oradan almaya çalışırken yapıyor (biliyorum dokunmak ne mümkün ona ama son çare olarak uzaklaştırmak için tutup dışarı götürmem gerekiyor ve bunu en nazik şekilde yapıyorum).

  Kedileri çok iyi tanıdığıma eminim, çok fena vakalar gördüm ancak arkadaşımlar dahi böylesini görmedi.

  Henüz 1,5-2 yaşında, 1 yıldır saldırganlığı vardı ancak son zamanlarda max seviyeye ulaştı. Kızgınlık sorunları var ama çok eminim kısırlaştırma sonrasında çok birşey değişmeyecek. Ancak yinede 2-3 gün sonra kısırlaştırmayı planladık (tabi onu kabına koymak ayrı bir dert, malum dokunamıyorsunuz ve bununla birlikte veterinerde normal bir anestezi yapamayacak çünkü buna izin vermiyor, ilk önce yarı sersemletip sonra anesteziye geçeceklermiş)
  Zayıf bir kedi, sağlıklı, oyuncu. Ve aşırı derecede çevik zaten bu nedenle problem dahada büyüyor.

  Ne yapacağım konusunda kararsızım, çünkü bizi çok zorluyor, başkasında yaşayamaz, evden atamam çünkü dışarıdada yaşamayaz, heleki bu durumda. Ama artık bizim sinir katsayılarımız çok daha yükseliyor. Malum sürekli ama sürekli size saldıran ya da saldırmayı planlayan bir canlı olduğunu düşünün.

  Tabi buna saldırganlık mı yoksa kendini koruma iç güdüsümü denir bilemiyorum. Ama şiddet, baskı gören bir kedi olmadı.

  Kedi psikolojisinden anlayan birinin önerileri yahut, böyleri birini önermek çok yararlı olacaktır. Çünkü normal bir kedinin sapkın davranışları durumu değil de sapkın bir kedinin nomal davranışı durumunu yaşıyorum.

  Olayı sadece dokunmak üzerine düşünmemek gerek. Çünkü sizin ona bakmanız(sadece bir bakış, gözlerinizi dikip bakmakta değil) Ayağınızı, elinizi oynatmanız herşey bir sorun olarak algılanıyor onun tarafından.

  Daha onun hakkında anlatacak çok şey var ama şimdilik bu kadar, önerilerinizi bekliyorum.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.