blank
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24876

  İyi günler. Sormak istediğim bir soru var. Dün akşam sevimli sokak kedilerimden birine yemek verirken sevgili kedim yanlışlıkla elimi tırmalayarak nokta şeklinde, yalnızca iğne ucu büyüklüğünde iki ize sebep oldu. Çok az kanayan yaramı hayatımda hiç kullanmadığım kadar bol su ve sabun kullnarak yıkadım. Ardından da yaklaşık bir şişe kolonya dökmek suretiyle kendimce dezenfekte ettim. Beni tırmalayan canım kedim uzun zamandır beslediğim bir hayvan. Herhangi bir edepsizliğini görmedim şimdiye dek. Sağlıklı da görünüyor. Kediyi 10 gün gözlemlemek için her gün sucuk kızartıp da gelmesini bekliyorum; çok sıkıldım. Sizce aşı olmalı mıyım? (Dipnot: Daha önce de bir kaç kez kedi mikropçuğu kapıp yataklara düşmüştüm. Artık bağışığım. Olmayabilirim de) Saygı, sevgi.

  #101048
  ValfoR
  Üye

  kedı tırmalamasından kuduz fln bulusması cok nadır gorulmustur ısırdıysa mesele var

  #101050

  Sokak kedilerinin tırmalamalarında tetanoz riski bulunmaktadır.Tetanoz aşısı olmayan bireylerde tetanoz aşısını yaptırıyoruz,eğer fazla tırmalanmışlar ise çok çok düşük bir ihtimal olmasına karşın kuduz aşısı da yaptırıyoruz.

  #101075

  yarayı sakın kapatmayın kuduz ve ya tetanoz da olsa ısırık ve tırmalama yaraları üzeri kapatılmaz açıkta iyileşme olsun ama yine de doktora başvurmalısınız

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.