blank
 1. Anasayfa
 2. Veterinarium
 3. Veteriner Hekim Mesleki
 4. Klinik Yapan veya Yapmayı Düşünen Meslektaşlarımıza Duyurulur ...( İzin Belgesi )
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27824

  TÜM MESLEKTAŞLARIMIZIN DİKKATİNE
  Duyurular – Duyurular

  15 Ekim 2011 ve 2808 sayılı resmi gazetede yayınlanan VETERİNER HEKİM MUAYENEHANE VE POLİKLİNİK YÖNETMELİĞİ’nin 19. maddesi aşağıdaki gibidir;

  “MADDE 19 – (1) Muayenehane ve poliklinik açacak veteriner hekimler, konuları Türk Veteriner Hekimleri Birliği ile Bakanlık tarafından belirlenecek ve Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından yapılacak olan hizmet içi eğitim programına katılıp, belge almak ve alınan bu belgeyi ruhsat alma aşamasında ibraz etmek zorundadırlar. Daha önce ruhsat almış veteriner hekimler bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren iki yıl içinde eğitime katılıp belge almak zorundadırlar.

  (2) Ruhsatlı muayenehane ve polikliniği olan veteriner hekimler Bakanlık ve bölge veteriner hekimler odası tarafından düzenlenen eğitim ve seminerlere katılmakla yükümlüdürler. Daha önce aynı eğitime katılmış olanlar, belgelemek kaydı ile bu eğitime katılmayabilirler.”

  Bu maddeye göre bundan sonra yeni klinik yada polikinik açacak olan meslektaşlarımız tam kesinleşmemekle birlikte 20 saat, halihazırda klinik yada poliklinik sahibi olan meslektaşlarımız ise 10 saatlik bir kurs sonunda alacakları belgeyi ibraz etmek zorundadırlar. Yeni rusat başvuruları bu belge alınmadan kabul edilmeyecektir. Ancak eski ruhsat sahipleride en geç 2 yıl içerisinde bu belgeyi almak zorundadırlar.

  Konuları tam olarak belirlenmemiş olmakla beraber mevzuat, deontoloji, marazi madde – numune alma, hayvan sahipleriyle nasıl ilişki kurulacağı… gibi konuları içereceği tahmin edilmekte olan bu kurs Merkez Konseyi ve Odalar tarafından düzenlenecektir. Bu bağlamda Odamız görüşmelere başlamış ve kurs düzenlemek için resmi başvuru yapan ilk oda olmuştur. Ancak özellikle yeni mezun meslektaşlarımızın muayenehane açmak için bu belgeyi almak zorunda oldukları düşünülerek ilk kurs Merkez Konseyimiz tarafından Konya’da planlanmıştır. Bu yüzden yeni klinik açacak meslektaşlarımızın sayısının tespit edilmesi için Odamıza acilen başvurmaları gerekmektedir. Eğer yeterli sayı oluşursa ilk kursun Muğla’da yapılması için başvuru gerçekleştirilecektir. Meslektaşlarımıza önemle duyrulur.

  Yönetim Kurulu

  #101478

  Çekin kardeşim cebimizden elinizi.Bu odaların,bakanlığın…v.b. tek derdi bizi biraz daha soymak madem benim bilgime güvenmiyorsun niçin diploma veriyorsun benim değil fakültenin bilgisine güvenmiyorsan niye bu kadar fakültenin açılmasına izin veriliyor niye bu fakülteleri kapatmıyorsun, okulda 2 dönem Suni tohumlama dersi alıyoruz bir işe yaramıyor bakanlık sağolsun bize 2 dönemlik bilgiyi 5 günde hemen öğretiyor!!! şimdide hekimliği 3-5 güne sığdırıp hap bilgilerle hemen bize öğretir, Ben birkaç tane köylüyü göndereyim de onlar da “Veteriner hekim” olsun artık yapmadıkları bir o kaldı Maksat bilgi vermek değil Veterinerlerin cebini biraz daha boşaltmak, biz zaten köylüye yeterince para kaptırıyoruz bir de bakanlık odalar almasın insaf edin biraz!!!

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.