blank
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25459
  kybele
  Üye

  mrb sayenizde birçok sorunumu en azından kafamda çözmüş biriyim.. 5 aylık bir terrierim var.. 2 aylıkken aldım.. nereye gitsem peşimde. evde yalnız bırakamıyorum, çok ağlıyor.. geçen gün dışarıdaydık.. ben AVM ye girdim. o eşimle arabada kaldı.. resmen ağıt yakmış… bu da bizim ruhsal durumumuzu çok etkiliyor. cidden zor durumdayım..
  kuçumuzun bu durumu geçicimi, kalıcı olma ihtimali var mı. lütfen detaylı bilgilendirirseniz.. çok mutlu olrum..
  sitenizde araştırdım ama yenilendiğinden heralde herşeye rahatça ulaşılmıyor..
  şimdiden tşk ler

  #98204
  Tommy35
  Üye

  [/align]Yaşadığınız bu sorunu aşmak sizin elinizde. Yapmanız gereken tek şey profesyonel bir eğitmenden kuçunuz ve ailedeki tüm bireyler için pupy eğitimi almak. Buna vaktiniz yada naktiniz yoksa sizi uzun saatler süren internet sörfü bekliyor olacaktır. Onların neyi,nasıl,neyle anladıklarını anlamanız gerekiyor. Psikolojilerini değerlendirebilmeniz gerekiyor. Bunlar çok zormuş gibi görünüp gözünüzü korkutmasın. Doğru şekilde kendinizi geliştirdiğinizde kısa bir zamanda bunları öğrenebilirsiniz. Kısacası kuçuları kullanma klavuzuna ihtiyacınız var diyelim.
  Siz kuçunuzun yanından ayrıldığınızda ağlaması gayet normal. Çünkü sizi çok farklı şekillerde algılıyor. Sizin yanınızda GÜVENDE olduğunu düşünüyor. Sizin yokluğunuzda ona SEVGİ verebilecek başka birinin kalmadığını düşünüyor. Bunlarla birlikte o daha bir yavru. Doğru hamleler yaparsanız yaşı ilerledikçe sıkıntıları da arkanızda bırakırsınız.
  Bu duruma alışabilmesi için onu zaman zaman araç içinde bırakın. Önce aracın hemen yanında durun. Daha sonra sizi görebileceği şekilde biraz uzaklaşın. Ağlamadığı yada sakin durduğu anlarda hiç zaman geçirmeden onu ödül mamasıyla ve sevgiyle ödüllendirin. En başta çok cömert olun. Sonraları kısabilirsiniz. Çözümün daha kısa sürede gelmesini istiyorsanız ailenin diğer bireylerine de yönelmesi için onlardan da sevgi görmesini sağlayın. Böylece sizin yokluğunuzda biraz olsun vakit kazanılmış olur.

  #98206
  kybele wrote:
  ben AVM ye girdim. o eşimle arabada kaldı.. resmen ağıt yakmış…

  :laugh: Allah yardımcınız olsun.Demek ki yalnızlıktan değil size olan düşkünlüğünden dolayı ağıt yakıyor :laugh:

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.