blank
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24099
  sbylos
  Üye

  Merhaba. Köpeğim 4 gün önce bir kriz geçirdi. Başlangıçta 3-4 saniye süren yemek yiyor gibi ağız hareketlerinin ardından yere düşüp (daha önce ölen köpek kasılmalarını gördüğüm için öyle sandım) ölüyor gibi kasılmalar yaşadı. Yaklaşık 1 dakika sürdü. Bu sırada burnuyla öksürüyor gibi hareketle yapıyordu. Yani zor nefes alıyor gibi. Dili ise mosmor oldu. Kriz biter bitmez dili yine pespembe oldu. Kriz esnasında gözleri gayet bilinçli gibi bakıyordu. Asıl tuhaf olan hemen bundan sonraki hareketleri. Hemen sonrasında ayağa kalktı. Dengesi bozuk bir şekilde Dili sürekli dışarıda çok sevimli bir suratla evdeki 3 kişinin de te tek üzerine yürüyüp yaklaşıp sanki sevdirmek istiyor gibi yanaştıkça yanaşıyordu. Sürekli tur atıyordu. tam 1,5 saat boyunca bu tuhaf surat ifadesi devam etti sürekli ayakta odayı turlayıp durdu. Hiç ama hiç oturmadı. Bu hareketler önce kapıya gidip bakıp sonra su kabını koklayıp çöp kovasını koklayıp yerine yattı.Sonra yerine girip yattı ve bütün gece boyunca tekrar eden hareketler yaptı. Bunları çok düzenli yaptı. Ertesi gün ise tamamen nemrut, her zamanki köpeğim olmadığını belli eden korkak ve gergin bir suratla oturdu durdu. Herşeyden en ufak bir hareket ve sesten korkuyor. önceki krizden tam 13 saat sonra tamamen aynı belirtiler ve davranışlar yaşadı. Sonrasında tekrar bir kriz yaşamadı. Ancak 4. gün akşamında ayakta yine dil dışarıda sevimli surat (aslında bilinçli diil) ifadesiyle yanaştı bir takım titremeler gördüm ayaktayken küçük kasılmalar yani. tam 1 saat sonra günlerdir görmediğim kendi bilinçli köpeğimi gördüm. Gel diyince gelen, öpücük ver diyince veren ve kuyruğunu sallayan tepkili bir köpek. Ama 30 dk sonra yine somurtgan herşeyden korkan ve biz yabancıymışız gibi bakan köpek geri geldi. Maddi imkansızlıklardan dolayı veterinere götüremiyorum. Lütfen belirtiler belki size ne olduğunu anlatabilir. Yardımlarınızı bekliyorum. bu arada köpeğimin ciddi bir diş problemi var. En son 2 sene önce temizlettim. 200 lira para verdik. Fakat tam 3 ay sonra eski haline geri geldi dişleri. Ancak emekli olduğumdan ödeyebilmem mümkün değil artık. Dişleri artık tartardan çok kötü bir durumda. Belki diş iltihabı ile bağlarsınız diye söylüyorum. Bir de son zamanlarda krizden 1 ay önce tuhaf bir alışkanlık geliştirdi. kömür bulduğunda et gibi yiyordu. Ancak biz farkettiğimiz andan itibaren engelledik. Kül ve kömür yiyordu. Bir de duvarda rutubetli bir yer var. Orayı yalıyor sürekli. Belki faydası olur.

  #89842

  Merhabalar …

  Köpeğinizin mutlaka detaylı bir muayeneden geçmesi lazım…Çünki bu belirtiler sıklaştıkça sonuçlar kötüleşecektir..

  Bu tür semptomlar değişik hastalıkların neticesinde ortaya çıkabilir…

  – Astım krizleri
  – Sara nöbetleri
  – Kennel Cough Hastalığı
  -Şiddetli Akciğer enfeksiyonu
  -Yaladığı yerden alabileceği ve zehirlenmesine neden olabilecek bir madde
  -Hiperglisemi
  -Hipoglisemi
  -Hiperlipidemi
  -Toxoplazmozis
  -Hiperproteinemi
  -Beyin Tümörleri
  -Thiamin yetmezliği
  -Riketsiyal meningoensefalitis

  gibi sayabileceğimiz bir çok neden bu tür semptomlara neden olabilirler…Bu nedenle hastalığının kesin teşhisinin konularak ona göre tedaviye başlanması köpeğinizin sağlığı açısından yerinde olacaktır..

  Geçmiş Olsun..Saygılar ..

  #85710
  sbylos
  Üye

  Sayın Murat Bey ilginize çok teşekkür ederim. Gerçekten çok korkuyorum ve maddiyat dolayısı ile bişey yapamamak insani vicdani olarak cok etkiliyor. Elimden geleni yapmaya çalışacağım. Saygılarımla

  #89932

  Bulunduğunuz bölgedeki veteriner fakültesine götürürseniz yardımcı olacaklarını düşünüyorum,çünkü bazı durumlarda hayvan sahiplerine yardımcı olunabiliyor

  #91447

  :deli::deli::deli:Köpeğinizde muhtemelen şeker hastalığı var. Fakültelerde ve ya bir hastenede tip teşhisi yaptırmanızı tavsiye ederim.:bye:

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.