blank
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24190
  skyhill
  Üye

  Sayın veteriner hekimi. Köpeğim bugün kustu? Nedenini merek ettim. Ben 1 haftadır hastanede yatıyordum. Dolayısıyla 1 haftadır köpeğimle annem ve kardeşim ilgilndi. Benim kadar ilgilenemediler tabi. 1 hafta ilgisiz kaldı köpeğim. geçen hafta 3 aylık periyotlarla verdiğim iç parazitler için bir hap verdim. kusmasında bu etkili olmuşmudur? ilgisizlikten de olaibilir mi?

  #91132

  Merhabalar.

  Öncelikle size geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum.

  Köpekler sahiplerine oldukça duyarlı ve bağlıdırlar.Bunun yanında rutin yaşamayı severler.Her zaman aynı zamanda aynı şeyleri yaşamayı severler.Bunun dışındaki durumlar biraz stres yaratabilir ve sahiplerine bu gibi durumlarda oldukça fazla ihtiyaç duyarlar.Yedikleri yemeğin değişmesi,ortamın değişmesi,sahibinin değişmesi gibi durumlar köpeği strese sokar,tüy dökülmesi,kusma ve moral bozukluğu,asabilir gibi durumlar gözlenebilir.

  Yapılan antiparaziter tedavinin sonucunda kusma şekillendiğini düşünmüyorum.Yukarıda bahsettiğim gibi muhtemelen köpeğiniz sizin hastanede bulunmanız nedeniyle strese girmiş ve bunun yanında yemek şekli de değiştiyse,yemek olarak verilenlerde değiştiyse ondan dolayı da stres meydana gelmiş olabilir.

  Köpeğinizin bütün aşılarının tam ve aileniz tarafından iyi bakıldığını düşünerek bu şekilde cavap verdim.Başka faktörler var ise sebep değişebilir.

  Muhtemelen düzelmiştir şimdiye kadar.

  Durumu detaylı anlatırsanız yardımcı olabilirim.

  Geçmiş olsun.(bu arada zamanım kısıtlı oldugundan çok hızlı yazdım,hatalı yazdığım birşey var ise affola.)

  #91441

  Öncelikle sana geçmiş olsun. Üç aylık periyotla verdiine göre ilac yönünden bir sıkıntın yok. Aşıları tam olarak yaptırıyorsan hastalık yönündende sıkıntın yok. Ama benim düşüncem ailen seninle ilgilendiği için kpeğin biraz boş kalmış ve yememesi gereken küçük bir cisim yutmuş olabilir ve bu cisim bağırsağını tıkamış olabilir. Köpeğinin dışkılamasını kontrol et 2 gün normal olarak dışkılayabilir ama sonra dışkı kesilirse VETERİNER HEKİMİNe uğramalısın. Bunun yanında çikolata vb. gibi gıdalarda vermiş olabilirler. Biraz sorgula….

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.