blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. Köpeğimin gözündeki sorun
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24093
  herbil
  Üye

  Köpeğimin (Golden) suratının önünde bir çocuk balonu patladı, hali ile çok korktu, korku ile köpeklere özgü bir biçimde gözlerini kısarak, kapatarak kafasını sakınır biçimde kaçtı. Gözünü açtığı zaman sağ gözünün 3. göz kapağı gözünün yarısını kapatıyordu, açmakta zorlandı. Ayrıca gözü, uyurken yaptığı gibi arkaya doğru kayıyor. Sol gözünde bu durum daha az belli. Dikkatini bir yere toplatınca yada korkunca gözlerini açıyor normal şekilde, fakat normal zamanda özellikle sağ gözünü içeri doğru yani sağa doğru uyur pozisyonuna alır gibi kaydırıyor, sol gözü de st bernard köpeklerinin ki gibi yani 3. göz kapağı hafifçe gözünü örtüyor.
  Balon patlamadan önce hiç bir sorunu yoktu, balonun patlamasından sonra aniden gelişti. Sinir sistemi ve göz kasları ile mi alakalı bir durum acaba? tedavisi olabilir mi? olay olalı 15 saat oluyor, ne yapmamız gerek,?

  #89843

  Merhabalar …

  Bu tür sorunlarda zaman geçirmeden veteriner hekime götürmek en doğrusudur..Sinirsel bir olguya benzeyen hastalıkta mutlaka muayene şarttır..Çünki sinir sisteminin rejenerasyonu çok zordur..Bu nedenle olayın daha da ilerlememesi için bir an önce sinira sisteminin rejenerasyonunda etkili bir takım tedavilere başlanması gerekir..

  Saygılar Geçmiş Olsun …

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.