blank
 1. Anasayfa
 2. Hayvanlar Alemi
 3. Veteriner Hekimlere Sorun
 4. KU$UN BA$I DEVAMLI ÖNE DOĞRU EĞİK ?
9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
 • Yazar
  Yazılar
 • #18518

  Merhaba arkadaşlar,
  Bi tane muhabbet kuşum var, daha yavru. yeni geldi evine. boyunu durmadan öne doğru düşmüş duruyor. kafesten çıkarınca uçmaya çalışıyor ama uçamıyor. çok küçük olduğundan olabilir bu sanırım ama. resmen hayvanda kondisyon bozukluğu var. tüylerini kabartarak öne doğru eğik şekilde uyuyor. normalde uyuma pozisyonu kafasını kanatının altına alması şeklinde diye biliyorum ama … insandan da kaçmıyor ama alıştığından değil daha kaçmayı bile beceremediğinden! ne tür bi sorunu vardır acaba ? şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

  #52032

  KUŞLARDA E VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ ;

  ÖZELLİKLE YAVRU KUŞLARDA 3 DEĞİŞİK ŞEKİLDE KENDİSİNİ GÖSTERİR…

  ENCEPHALOMALACİA:
  *KUŞLARIN GENEL KOORDİNASYONLARINDA BOZULMA
  *FELÇ
  *CEREBELLUM ÖDEMİ VE KANAMASI

  DİYATEZİ;
  SELENYUMLA EKSİKLİĞİ İLE BERABER AÇIĞA ÇIKAR..
  GENELDE 1 VE 5. HAFTADALAR ARASINDA GÖRÜLÜR,DERİ ALTINDA ÖDEMLER OLUŞUR,SIVILAR TOPLANIR VE KILCAL DAMARLARDA SIZINTILAR OLUŞUR..

  KAS GELİŞİMİNİN YAVAŞLAMASI:
  YİNE SELENYUM EKSİKLİĞİ İLE BERABER SEYREDEN BU FORM DA
  DENGE KAYBI,KAFAYI KALDIRAMAMA,SENDELEME,KONTROLSÜZ HAREKETLER,FELÇ,TÜNEKTEN DÜŞME,KARINDA ÖDEMLER VE DERİ LEZYONLARI GÖRÜLÜR..

  E VİTAMİNİ BİTKİ OLARAK..BİTKİSEL YAĞLAR VE ZEYTİN YAĞLARDA..BUĞDAY ÖZÜNDE VE YEŞİLLİKLERDE DE BULUNUR..

  İLAÇ OLARAK İSE AŞAĞIDA ÖRNEĞİ VERİLEN TİPTE BULUNABİLİR..

  GEÇMİŞ OLSUN..

  #52111

  murat bey eywallah bilgiler için. sanırım bu arkadaş üşütmüş heralde. bi veteriner arkadaş baktıda; tüylerini kabartasından,köşeye sünüp uyuklamasından,halsizliğinden ve yem su ihtiyaçlarını gidermemesinden soğuk algınlığı olduğunu söyledi. piyasa ilaç bulamadık yalnız bu soğuk algınlığıyla ilgili. şöyleki aslında bi çok ilaç var ama çok saçma ve çok garip ilaçlar. ne prospektüsleri var ne ilacın ihtiva ettiği maddleri yazan her hangi bişey. ve inanmıycaksınız ama kutunun üstünde antisoğukalgınlığı yazıyor yani ilaç tedavisine girecez fakat şu an için ilaç bulamadım. verdiğiniz bilgiler için tekrar çok teşekkür ederim!

  #52120

  http://www.juenpetmarket.com/urun_detay.aspx?kat=175&urn=5006

  İLAÇ ALIŞVERİŞİ İÇİN ,

  SİZE BU SİTEYİ TAVSİYE EDEBİLİRİM…..

  #52127

  Bende bu mesajı okurken Murat hocamın tavsiye ettiği internet adresinin linkini atacaktım tam ki Murat hocamın yazdığını gördüm…Gerçekten güzel bir site ve alışveriş için çok uygun,fiyatları da idare eder.Ekonomik sayılır.Bunun dışında birçok soğuk algınlığı ilacı bulunmaktadır kuşlar için.Sitede bir kısmı var…Geçmiş olsun.

  #52222

  MuratKUTAY Bey, umar1m erkenden bakars1n1z msj1ma.
  Ilac tedavisine 2 gündür basladim.Soguk alginligiyla ilgili bi ilac kullaniorum. Suyuna ve agzina damlatarak kullaniliyor ilac. Kus daha cok kücük iki aylik kadar.belkide üç… 2 günde degisme olmadi pek fazla. yem yemiyor su icmiyor… ama yemin önüne götürdügümde az da olsa yemege basliyor. diskisi anüs etrafina yapismisti makasla temizledim o bölgeyi. sanirim birazda ishal var ki yapismis o bölgeye. tedavi süreci ne kadar olur?bellimidir?var midir böyle bi belli sürec ?

  #52227

  tedavi süreçleri

  hayvanın bünyesine ve hastalığın vücutta yaptığı etkinin büyüklüğüne göre değişir…

  normal vücut fonksiyonları yerine gelene kadar(iştah,ishalinin geçmesi vs) tedavilere devam edilmesi gerekir..

  #52379

  kus öldü …

  #52380

  HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR…SİZ ELİNİZDEN GELENİ YAPTINIZ…

  BUNUN YANINDA SOĞUK ALGINLIĞININ TİPİK BELİRTİSİ KUŞLARDA ŞU ŞEKİLDEDİR..

  Kuşu elinize aldıktan sonra , karın bölgesi tüylerini üfleyerek derisini kontrol etmek gerekir.. Derinin rengi kırmızı ve kuş titremekte ise hayvanın soğuk algınlığı var demektir. Karın derisi doğal rengini yitirip kızarır ve morarır. Bu belirtiler soğuk algınlığını belirlemekle birlikte, eğer iyi tedavi edilmez ve tüm arazlar giderilmezse, bronşit, astım, zatürree ve hatta verem gibi hastalıkların başlangıcı olma özelliğini de taşır.

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.