blank
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24739

  kolay gelsin arkadaslar benim inegim mastit oldu ve uzun bir süre tedavi gördü daha sonra veteriner arkadas süt numunesi aldı ve özel bir hastaneye yolladı gelen sonuç şöyleydi testin adı:kültür anaerob antibiyogram
  materyal:süt
  gram boyama: maya hücreleri görüldü
  aerob kültür: candida albicans üredi

  bu sonuçlara bakarak bana dediki hayvanın memesinin içinde mantar var ama ben ilk defa böyle bir seyi duyuyorum sizin görüşleriniz nelerdir?

  #94902

  Merhabalar.

  Candida fırsatçı bir mantardır.Meme içinde veya meme bezi dokusunda candida görülme olasılığı zayıftır.Candida genellikle immunitenin zayıflamasını bekler ve epitel dokuda açık bir yara bulursa orada ortaya çıkar.Memenin dış dokusunda ve meme başında candida bulunduğuna ilişkin çok vaka var ama meme içinde bulunduğunu hiç duymadım.

  Yapılan kültür testinde candida çıkmasının sebebi, laboratuar analizi için örnek alırken yaşanan bir bulaşma olabilir.Meme içinde candida olduğunu hiç sanmıyorum.

  Bu arada mastitis tedavisinden sonra candida görülebilir.Antibiyotik tedavilerinden sonra sık sık candida enfeksiyonu gözlenebilir.

  #94937

  – memede sık görülür o meme lobu iyileşmez meme kaya gibi sert olur gebe hayvanlarda yavru bile attırırabiliyor.. bir gece de inek bile öldürebiliyor..hiç bir ilaç fayda etmez sodiumbikarbonatla biraz olsun yumuşatabilirsin memeyi..belki 2 saat içinde yakalarsan vakkayı memeyi düzeltebilirsin bi ihtimal..

  #95135

  uzun süreli antibiyotik kullanımı sonucu süper enfeksiyon olarak adlandırılan mantar enfeksiyonları şekilenebilir. yapılacak en iyi iş (veteriner hekiminiz size zaten söylemiştir) mantar tedavisine yönelmek ve immun sistemi kuvvetlendirmektir.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.