blank
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24958

  ineğin fossa paralumbalisinde doğuştan beri var olan ve sürekli kanayan bir et parçası çıkıntısı var… nasıl tedavi edilebilir arkadaşlar bilen varsa ve yardımcı olursa sevinirim

  #96167

  Et çıkıntısı dediğiniz oluşumun köklü bir oluşum olup olmadığı,kas dokusu üzerinde kayıp kaymadığı, kıvamı, hayvanın ağrı duyup duymadığı gibi durumlar incelendikten sonra cerrahi müdahele ile oluşum alınabilir.

  Dikkat edilmesi gereken nokta,et parçası dediğiniz oluşumun yerinin özen isteyen bir yer olması.Buun için ultrason ve röntgen ile parçanın yapısının köklü olup olmadığı,kökünün nereye uzandığı görülebilir,ona göre bir protokol izlenebilir.

  Öncelikli olarak cerrahi müdahele düşünmemin sebebi,bu parça büyüyüp sıkıntı yaratabilir bunun dışında kullanacağınız pomadlar muhtemelen etkili olmayacaktır.

  Parçayı almak üzere cerrahi konusunda uzman bir arkadaştan yardım almanızı öneririm.

  Geçmiş olsun kolay gelsin.

  #96182

  ilginize teşekkür ediyorum… oluşum yüzeysel değil çünkü en ufak bi yırtılmada çok fazla kirli kan akıyor nitekim doğuştan beri varolduğu için damarsal uzantılar oluşumun içine doğru ilerlemiş. Hasta sahibi Hastanın çok acı çektiğini ve kendisinin bu duruma dayanamadığını söyledi… ilginize cevapsız kalmamak adına yazıyorum… sağolun.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.