blank
 1. Anasayfa
 2. Veterinarium
 3. Aşılar, İlaçlar ve İlaç Firmaları
 4. PARVOGLOB Inj.Canin Parvovirosis'e karşı immunglobulin solüsyonu.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #18988


  Sadece Hayvan Sağlığında Kullanılır

  PARVOGLOB Inj.

  Canin Parvovirosis’e karşı immunglobulin solüsyonu.

  Kompozisyon:

  Parvovirus Canis’e karşı spesifik immunglobulin 5 ml

  Merthiolate Max 0.01 %

  Endikasyonları: Parvoglob Inj.; Canin Parvovirosis‘in proflaksisi ve tedavisi için kullanılır.

  Sağlıklı olan ancak virus ile enfekte olma riski bulunan köpeklere hastalığın başlamasına engel olmak üzere koruyucu amaçla uygulanabildiği gibi, enfekte olmuş hayvanlarda da hastalığın ilerlemesini durdurmak ve tedaviyi sağlamak amacıyla tedavi edici dozda uygulama yapılır.

  Koruyucu Uygulama: Aşı yapılmış veya yapılmamış olan yavru veya erişkin köpeklerin olağan dışı hallerde enfeksiyon riskine maruz kalma durumlarında, enfeksiyon riski yüksek olan; satış merkezleri, otel, pansiyon, yarışma alanları gibi mekanlarda bulunma durumlarında kullanılır.

  Aşı yapılabilecek döneme henüz ulaşmamış olan fakat dış ortamla temas zorunluluğu bulunan yavru köpeklere de yine koruyucu uygulama yapılmalıdır.

  Yavru köpeklere; koruyucu uygulama mümkün olduğu kadar erken dönemde yapılmalıdır. Profilaktik dozun uygulanmasından hemen sonra bağışıklık oluşur (Pasif immunite) ve iki hafta süreyle etkin koruma sağlar.

  Aşısız anneden doğan ve maternal antikorlardan yoksun olan yavru köpekler başta olmak üzere, anne aşılı olsa bile maternal antikor düzeyi kesin olarak saptanmış olmayan tüm yavru köpeklere aşı uygulama dönemi öncesinde, etkili ve kesin bir koruma sağlamak için profilaktik dozda Parvoglob uygulanması tavsiye edilir.

  Tedavi Edici Uygulama: Parvovirus ile enfekte olmuş ve hastalığın klinik semptomlarını gösteren köpeklere yapılır. Böylece hastalığın klinik seyri durdurulur ve kesin tedaviye imkan sağlanır.

  Dozaj ve Uygulama: Derialtı (SC) veya Kas içi (IM) uygulama yapılabilir. Preparat; uygulamadan önce vücut ısısına kadar ısıtılmalıdır. Isıtma işlemi su banyosunda veya indirekt bir ısı kaynağında yapılmalıdır. Direkt ısı ile temas ettirilmemelidir.

  Profilaktik Doz : 5 kg ve altında olan köpeklerde minimum sabit doz 2 ml’dir.

  5 kg dan fazla olan köpeklere ise 0.4 – 0.6 ml / kg uygulanır .

  Tedavi Edici Doz : 5 kg ve altında olan köpeklerde minimum sabit doz 2 ml’dir.

  5 kg dan fazla olan köpeklere ise 0.6 – 0.8 ml / kg uygulanır.

  Uygulanan tedavi dozunun 1 veya 2 gün sonra tekrarı yapılmalıdır. Canlı ağırlığı fazla olan köpeklerde toplam dozun, 5 ml’yi geçmeyecek şekilde bölünerek farklı noktalardan enjekte edilmesi önerilir.

  Uyarılar ve Önlemler: Parvoglob enjekte edilen köpeklere; enjeksiyonun son uygulandığı tarihten itibaren iki hafta süre geçmedikçe, canlı parvovirus aşısı uygulanmamalıdır. Bu uyarı, yapılacak aşıdan beklenen etkinin elde edilebilmesi içindir.

  Yan etkiler: Tekrarlayan uygulamalardan sonra hassas hayvanlarda hipersensitivite reaksiyonları gözlenebileceği teorik olarak belirtilmesine karşın, herhangi bir klinik vaka henüz tespit edilmemiştir.

  Saklanması: Kuru ve karanlık bir yerde 2 – 8°C‘de muhafaza edilmelidir. Aşı dondurulmamalıdır.

  Raf Ömrü: Üretim tarihinden itibaren 2 yıl.

  T.K.B. İthalat İzin Tarih ve No’su : 13.11.2000 / 032705

  İmalatçı firma: Bioveta a.s., Çek Cumhuriyeti

  İthalatçı: İntermed Ecza Deposu Ltd. Şti.

  Sağlık Sokak 32/4 Yenişehir / ANKARA Tel: (0312) 435 95 60 (4 hat)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.