blank
 1. Anasayfa
 2. Veterinarium
 3. Veteriner Hekim Mesleki
 4. Tarım ve Köyişleri bakanı Mehdi Eker istifa etsin!
13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24224
  eren
  Üye

  dünyanın en pahalı etini biz yiyoruz, bundan önce de dünyanın en ucuz sütünü satan çiftçiler türk çiftçileriydi. yıllar önce suriyeye irana canlı hayvan satan türkiye, bugün adı geçen ülkelerden illegal yollardan canlı hayvan satın almaya başlamıştır. bu kadar sorumsuzluk olmaz, bu kadar beceriksizlik olmaz! uygun bir destekleme politikasıyla geliştirilebilecek hayvancılığı, içinden çıkılmaz bir bataklığa çeviren tarım ve köyişleri bakanı mehdi eker ve ekibini istifaya çağırıyorum.

  #91466

  önlemi önceden alınmalıydı………[hr]
  daha hızlı ve daha etkin bir tarım bakanlığı arzu ediyoruz

  #91498
  eren
  Üye

  önceden de ne kadar önceden?

  #91499
  BriqanD
  Üye

  kesınlıkle katılıyorum…

  #91529
  AfsinK
  Katılımcı
  ozguraydin81 wrote:
  önlemi önceden alınmalıydı………[hr]
  daha hızlı ve daha etkin bir tarım bakanlığı arzu ediyoruz

  ne demek şimdi bu?

  #91577

  iki üç yıl öncesine kadar hayvancılıktan köylü para kazanamazken desteklemeleri düşürdüler sonra köylü para kazanmaya başlayınca da önlem almaya kalkıyorlar. her şeyin önlemi zamanında alınmalıydı ve alınması da kolaydı.

  #91604
  eren
  Üye

  VERDİKLERİ DESTEKLEMELER DE DESTEKLEME OLSAYDI BARİ. ÇİFTÇİ 1 LİRAYA YEM ALIYO, ALDIĞI YEMİN GETİRDİĞİ SÜTÜ 0,5 LİRAYA SATIYODU. HESAP ORTADA, BU ÇİFTÇİ HAYVANCILIKTAN NASIL PARA KAZANSIN VE PARA KAZANMADIĞI İŞİ NİYE YAPSIN SONUÇTA BU İŞİ KENDİNE HOBİ EDİNEN PEK AZİNSAN VAR. GÜNDE 25-30 LT SÜT VEREN İNEKLERİ ÇATIR ÇATIR MEZBAHALARDA KESTİRDİLER, ŞİMDİ DE SON KURBAN BAYRAMININ AKABİNDE ÜLKEDE ERKEK SIĞIR KALMAMIŞ DURUMDA. DIŞARDAN HAYVAN İTHAL EDEREK BU İŞİ ÇÖZEBİLECEKLERİNİ DÜŞÜNÜYORLAR AMA OLACAK OLAN YİNE BİRKAÇININ OĞLU KENDİNE GEMİCİK ALIR, GİRİŞİM DEHALARI PEYDAHLANIVERİR. BU İŞİN MEHDİ EKERİN İSTİFASINA KADAR GİTMESİ LAZIM, İLK MESAJIMDA DA SÖYLEDİĞİM GİBİ BU KADAR BECERİKSİZLİK OLMAZ!

  #93257

  tarım bakanı deil!!! hayvancılık ile ilgili bır bakan lıgın acılması şart.bu işin ciddiye alın ması gerek turkıyede hayvancılıgın degeri artık anlaşılsın

  #93258

  tarım bakanlığında çalışıpta istifasını istemeyen yoktur herhalde

  #94915
  sahaf
  Üye

  yatmakla bu iş olmaz rahmeti muhsin yazıcıoğlu bakan olsaydı görecektiniz nasıl çalışan yükselen hayvancılık olurdu yine ondan Allah razı olsun ki 1050tl olan kamu veteriner hekim maaşı onun sayesinde şimdiki ücrete ulaşmıştır

  #96057
  eren
  Üye

  nisan ayında ithalat kararı alınmıştı. ithalat da oldu, olmadı değil. sayın bakanımız et fiyatlarının nisan ayına göre %17 düştüğüne ilişkin temmuz ayının 11′ inde bi açıklama yapmış. o değerlendirmeyi bi de şimdi yuapsa çok faydalı olabileceği kanısındayım. her yerde söyledik dinletemedik. bu işin çözümü ithalat değil.

  #96066

  SADECE BAKAN DEĞİL ORADAKİ ÜST DÜZEY BÜROKRATLAR DA İSTİFA ETMELİ.

  #96067

  Çok ilginç buldum bu anketi…Bazı melek grupları, bakanın sadece kendi meslektaşlarının menfaatlerini düşünerek yem gıda yasa tasarısını meclise sunduğu için istifa etmesini istiyor.Aynı zamanda bakanın meslektaşları da bakanı istifasya davet ediyor.Anlaşılan biz veteriner hekimleri memnun etmek çok zor….

13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.