blank
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19983

  Tanımı:
  Bakterisit, fungusit, virusid ve sporosit etkili, geniş spektrumlu ve çok kuvvetli dezenfektan.
  Bilesimi:
  1 litre Terminatör içinde
  Glutaraldehyde …………………………………………….. 150 g (%15 w/v)
  Cocobenzyl dimethylammonium chloride …………… 100 g (%10 w/v)
  mevcuttur.
  Özellikler:
  * Kümes, ahır, ağıl, kafes, boks ve her nevi hayvan barınaklarının dezenfeksiyonunda.
  * Her nevi ekipmanın dezenfeksiyonunda.
  * Hayvan nakil araçlarının dezenfeksiyonunda.
  * Şirurjikal alet ve malzemelerin dezenfeksiyonunda.
  * Şap, Piyeten ve diğer ayak hastalıklarında, derideki mantar hastalıklarında.
  * Bir hastalık çıktığı zamanlarda, hayvanlar kümes içinde iken, sisleme tarzında pulverizasyon yaparak hastalık etkenlerini aerogen yolla imha etmek amacıyla kullanılır.
  Kullanım ve Dozaj:

  Terminatör ile dezenfeksiyonda beklenen en iyi sonuçları alabilmek için dezenfekte edilecek yeri önceden mümkün olduğunca iyi bir şekilde temizleyip yıkamakta yarar vardır.
  1- Kümes, ahır, ağıl ve sair hayvan barınaklarının taban, tavan, kapı, pencere ve sair bölümlerini mevcut ekipmanları, nakil araçlarını, cerrahi alet ve malzemeleri rutin şekide dezenfekte etmek için terminatör 1:150 oranında sulandırılır. (150 litre suya 1 litre veya 1 kova suya takriben 100 ml). Bu solüsyondan düz olan yüzeylerde beher metrekare alana 100 ml. pürüzlü ve çok kirli olan yüzeylerin beher metrekaresine 300 ml. miktarı püskürtülür.
  2- Herhangi bir hastalık hali sözkonusu oldu ise spor halinde bulunan mikroorganizmaları, mantarları ve diğer mikroorganizmaları da imha etmeyi garanti edebilmek için Terminatör 1:50 oranında sulandırılır. (50 litre suya 1 litre veya 1 kova suya takriben 300 ml) Bu solusyondan düz olan yüzeylerde beher metrekare alana 100 ml. pürüzlü ve çok kirli yüzeylerin beher metrekaresine 300 ml miktarı püskürtülür.
  3- Şap, Piyeten ve diğer ayak hastalıklarında da Terminatör 1:50 oranında (1 kova suya 300 ml) sulandırılarak dökme, ıslak bandaj veya ayak banyosu şeklinde tatbik edilir. Ayak banyolarında kullanılan dezenfektan solusyonun azaldıkça takviye edilmesi ve ayak banyosunun 5-6 günde bir temizlenerek dezenfektan solusyonun yenilenmesi tavsiye olunur.
  4- Derideki mantar hastalıklarında 1:50 solusyon fırça ile lokal olarak tatbik edilebilir. (Gözleri irkiltici etkisi vardır.)
  5- Kümeste hastalık seyrederken sisleme tarzında pluverizasyonla mikroorganizmaları hava yolu ile imha etmek için: Terminatör 1:150 oranında su ile sulandırılır. (1 litre su için 6.7 ml. Terminatör hesabıyla). 100 metrekare taban alanı için 1 litre sulandırılmış dezenfektan hesap edilmelidir. Sulandırılmış dezenfektan solusyon ince zerreli püskürtme yapmaya elverişli bir pulverizatore konarak kümes alanı (hayvanların üzerine de gelecek şekilde) sisleme tarzında muntazam şekilde ilaçlanır. Bu uygulama, hastalık devam ettiği sürece, haftada bir iki defa tekrarlanır.
  Ambalaj Şekli:

  100 ml. 500 ml. ve 1 lt.lik plastik şişe içinde.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.