blank

Etiket: , ,

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27174

  Merhaba; 3 aylık yavru beagle cinsi köpeğim çok fazla tüy döküyor aslında okadar fazla değil fakat vicudunun bazı yerlerinde tüyleri fazla şekilde azaldı kafasının üstünde 1 er cm lik 2 tane yer nerdeyse kel kalma derecesinde döküldü ve vicudundaki tüylerde seylerdi bi sorun varmı sizce? Bide birşey daha merak ediyorum köpeklerin ciltleri güneşte yanar mı? göbeği falan deniz kenarında yatıyorda.

  #100610

  “3 aylık yavru beagle cinsi köpeğim çok fazla tüy döküyor aslında okadar fazla değil fakat vicudunun bazı yerlerinde tüyleri fazla şekilde azaldı kafasının üstünde 1 er cm lik 2 tane yer nerdeyse kel kalma derecesinde döküldü ve vicudundaki tüylerde seylerdi bi sorun varmı sizce?”

  -Evet bir sorun olabilir.Muayene edip tüy dökülmesinin sebebini bilmeden tedaviye girişmek yanlış olacaktır.Belki bir dermatit,mantar,stres faktörü,tasma,vs.Bilmek lazım.Bazen strese bağlı dökülebiliyor.Bu durumda kortikosteroid uygulama ve b vitamini enjeksiyonları yapıyoruz,olumlu sonuçlar her zaman alınıyor fakat süresi değişebiliyor.Ama yavru köpeklerde steroid uygulama yapmıyoruz.Kısacası muayene ettirmeniz lazım,bunun yanında kafanızda soru işareti kalırsa onları cevaplayabiliriz.

  “Bide birşey daha merak ediyorum köpeklerin ciltleri güneşte yanar mı? göbeği falan deniz kenarında yatıyorda.”

  -Evet ciltleri güneşte yanabilir ama tam olarak ne sormak istediğinizi anlamadım.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.