blank
 1. Anasayfa
 2. Veterinarium
 3. Veterinarium İş Dünyası
 4. *Veteriner Hekimin Asgari Ücreti*
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23939

  Merhabalar.

  Veteriner hekim arkadaşlarımızın hakettiklerinden çok daha az ücrete çalıştıkları aşikardır.Her ilde veteriner hekim odaları asgari ücret tarifesi uygulamaktadır.Örneğin;Kayseri Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası’nın asgari ücret uygulaması:

  http://www.kavho.org.tr/dnn/index.php?option=com_content&view=article&id=128&Itemid=70

  Bu tarifeye göre markette sorumlu bir veteriner hekimin en az 800 tl alması gerekmektedir.Ben daha bu parayı alan duymadım.Neredeyse hepsi en basit örnekle bu fiyatın altında çalışıyor.

  SSK takibi ile çok rahat bu fiyata uyulup uyulmadığı anlaşılabilir.Uyulmadığı taktirde 6343 sayılı Yasa Hükümleri uygulanır.

  Bazı illerde Meslek Odaları bu tarz durumları engellemek ve mesleklerini yüceltmek için bir araya gelip buna göre piyasayı dengelemişlerdir.

  Veteriner hekimlerin birlik olup bu tarz durumları engellemesi gerekir.Mesleğimizi yüceltmek adına ve hakettiğimizi almak için kanunlara uymalıyız.Uyulmadığı taktirde neler olduğunu da çok iyi biliyorum.Firma sahibi güçlü ise neler olduğunu da biliyorum.1 ayda 3 veteriner hekim değiştiren market ve kasapları da biliyoruz.

  Birlik olmalı ve kanunlara uymalıyız.Ancak bu şekilde haklarımızı korur ve mesleğimizi yükseltiriz.

  Başka örnekler aklınıza geliyor ise bu başlık altında paylaşalım ve herkes bilgilensin.Yararımıza olur.Bilgi paylaşıldıkça çoğalır…

  #87150

  Örneğin forumumuzda aşağıdaki link’te de bir serzeniş mevcut;

  http://forum.veterinerhekimiz.com/thread-19640-post-83840.html#pid83840

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.