blank
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #20988

  Wet Tail(Islak Kuyruk)

  WET Tail : hamsterlarda en fazla görülen ve en ciddi hastalıklardan biridir. Çoğunlukla strese bağımlı olarak , kötü beslenme , çevresel değişiklikler , erken sütten kesilme , kirli kafesler ve kalabalık kafeslerde görülür. Yetersiz ve kalabalık taşıma kalıplarına konulması genç hamsterları strese sokabilir özellikle annesinden yeni ayrılma travmasında yaşıyan hamsterlarda oluşur. Hamster çoğunlukla uyuşuk ve kambur pozisyoda oturur , midesinden rahatsızdır.
  [img]http://www.vetcontact.com/edutainment/e_resample.php?k=../edutainment/exot1/5.jpg&wi=112&he=112[/img]
  Wet tail bakteriyel bir enfeksiyon olmakla birlikte çoğunlukla ishalle karıştırılır halbuki farklıdır wet taillede kuyruk bölgesinin üstü ve anus çoğunlukla nemlidir ishaldeyse çoğunlukla kötü hakim olur nemli bölge anus çevresinde toplanır.
  [img]http://farm4.static.flickr.com/3232/2668636849_01eeaf67c7.jpg?v=0[/img]
  Belirtilerin göstermesi 7 gün alabilir bazen ölümcül sonuçlara neden olabilir , hamster çoğunlukla yemeyi ve içmeyi reddeder. Eğer kafeste diğer hamsterlar varsa diğerlerine bulaştırabilir bu yüzden eğer hamsterınızda bu gibi bir rahatsızlık hissediyorsunuz ayrı geniş ve temiz bir kafese almalısınız , rahatsız edilmemeli ve her koşulda ellerinizi devamlı yıkamanız gerekir.

  Wet tail , syrian hamsterlara özgü bir hastalıktır dwarf hamsterlar (gonzalesler) de bu hastalık görülmez.

  Yapılacak şey kafesi 2-3 günde bir temizlemek ve veteriner yardımıyla antibiyotik tedavisi uygulamaktır. Ciddi bir hastalık olduğu için veteriner hekim e götürmeniz gerekir.

  #85186

  …………. = )[hr]
  ilk defa duyuyorum…

  #86629

  teşekürler

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.