blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Atatürk'ün büyük sırrı
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19435
  FeeLinG
  Üye

  Atatürk’ün büyük sırrı

  Tıpatıp ona benziyor. Zübeyde Hanım tarafından büyütülmüş. “Oğlu musun” diyen Can Dündar’a bakın ne demiş?

  Atatürk’ün çok bilinmeyen bir manevi oğlu vardı. Adı Abdürrahim Tuncak.. 1999 yılında 90 yaşında öldü… Mustafa Kemal’e ikizi kadar çok benziyordu. Belki de bu benzerlik yüzünden hep onun Atatürk’ün gerçek olduğu söylentisi dilden dile dolaştı… Ama ne kendisi, ne de Atatürk bunu doğruladı…

  “1917’de Kemal Paşa’nın Suriye Cephesi’nde yakalandığı bir kum fırtınasında kör olduğu ha­beri gelince Zübeyde Hanım Abdürrahim’i kaptı­ğı gibi Halep’e koşmuştu. Neyse ki Paşa’nın göz­lerinin durumu o kadar ciddi değildi. O gezide Kemal Paşa, Abdürrahim’e bir yerel kıyafet diktirtti ve birlikte fotoğraf çektirdiler. M.Kemal’i, Arap giysileri içindeki bir çocukla gösteren ünlü fotoğraf işte böyle doğdu.”
  ABDÜRAHİM TUNCAK ATATÜRK’ÜN GERÇEK OĞLU MU?

  Abdürrahim Tuncak, Can Dündar’ın çektiği “Mustafa” filminde de yer alıyor. Filmi anlatmak için Kanal D’ye konuk olan Dündar’a Mehmet Ali Birand “Abdürrahim Atatürk’ün gerçek oğlu muydu?” diye sordu. Dündar’ın cevabı şöyle oldu:

  BAZI SIRLAR MEZARA GİDER

  “Bu konuda sadece bana söylediği şeyi söyleyebilirim. Çünkü bunu ona sormuştum. O da bana ‘Bazı sırlar vardır. Mezara kadar gider. Bu sır da benimle birlikte mezara kadar gidecek’ diye yanıt vermişti.”

  PEKİ ABDÜRRAHİM TUNCAK KİMDİR?

  Abdürrahim Tuncak Can Dündar’a böyle cevap verdi. Ne oğluyum dedi, ne de değilim… Peki kimdi Abdürrahim?

  ATATÜRK ONU VAN’DA EVLAT EDİNMİŞ

  Söylentilere göre Mustafa Kemal onu 1916’da Van’da görmüştü. Yani daha Kurtuluş Savaşı bile başlamadan… Sefaletinden etkilenip, yanına almıştı, evlat edinmişti…

  ZÜBEYDE HANIM BÜYÜTMÜŞ

  Atatürk o zaman 8 yaşında olan Abdürrahim’i Annesi Zübeyde Hanım’ın yanına yerleştirdi. Yani Abdürrahim de Atatürk’ü büyüten anne tarafından yetiştirildi.

  Üniversite çağına geldiğindeyse Atatürk onu mühen­dislik eğitimi alması için Berlin Üniversitesi’ne yolladı. Abdürrahim, elektrik mühendisi olarak Türki­ye’ye dönüp Ankara Elektrik ve Havagazı İşletmesi’nde çalışmaya başladı.

  HİÇ İTİRAF ETMEDİ

  Ve gazeteci Mete Akyol onunla röportaj yapana kadar da hep sessiz kaldı. Hiç Ata’nın isminden yararlanmaya çalışmadı, hiç ortalıkta görünmedi…

  Mete Akyol da ona Atatürk’ün oğlu olup olmadığını sormuştu. Onun verdiği cevap ise şöyleydi:

  “Atatürk’ün biyolojik oğlu olup olmamamın ne önemi vardır? Onu büyüten, yetiştiren anne tarafından büyütülmüş, yetiştirilmiş olmak, onun büyüdüğü evde büyümüş olmak, onun aldığı terbiyeyi almış olmak, bir fani olarak sahip olabileceğim servetin en büyüğüdür. Bu onur ve şeref bana fazlasıyla yetmektedir.”

  Ve Can Dündar’a verdiği cevabı ona da vermişti:

  “Mete Bey, bazı sırlar benimle birlikte mezara gidecek.”

  #57996

  İlginç bir yazı ama bu adam Atatürk’ün oğlu değil.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.