blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Bu kez hava 'oh be' dedirtecek
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #20045
  FeeLinG
  Üye

  Bu kez hava ‘oh be’ dedirtecek

  Soğuktan iliklerimizin donduğu şu günlere, sıcak havayla mola vereceğiz… Sıcaklık artıyor, hemde bir hayli.! İşte bölge bölge hava durumu;

  Türkiye’de sıcaklık bu hafta 5 ila 8 derece artıyor ancak tüm bölgelerde görülen sis hava ve kara ulaşımını aksatabilir. Çarşamba ve cuma günleri arasında lodos batı kesimlere yağış getirecek. Hafta sonu kuzeyde sıcaklıklar yeniden düşebilir.

  – İstanbul ısınıyor, rüzgar hafif, özellikle Boğaz çevresinde sis var. Kent yarın hafif yağmur alacak, perşembe hava daha ılık, sıcaklık 16 dereceye çıkacak.

  – Ankara’da gökyüzü açık ama yerde sis var, uzun bir aradan sonra sıcaklık perşembe 10 dereceye çıkıyor.

  – İzmir çarşamba ve cuma arası yağışlı.

  – Bursa sisli, yarın yağışlı, Adana cumaya kadar açık ve ılık olacak.

  Bugün;

  İstanbul 11
  Ankara 5
  İzmir 13
  Bursa 9
  Adana 16 derece.

  BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

  * Marmara’da artık rüzgar güneyden ve daha ılık esiyor, sıcaklık uzun bir aradan sonra 10 dereceyi geçerken bugün başta Bursa ve Kocaeli olmak üzere yer yer yoğun sis oluşabilir. Yarın hafif yağmur geliyor. Marmara perşembeyi daha sıcak geçirecek. Bugün Edirne 4, Kocaeli 11 dereceye çıkıyor.

  * İç Anadolu’da bu hafta zayıf rüzgarların etkisiyle sisli geçecek, bir çok kentte hava ve kara ulaşımı aksayabilir. Sıcaklık bu bölgede de hergün biraz artarak,perşembe Eskişehir ve Konya arasında 10 dereceyi aşacak. Bugün ise Eskişehir 5, Sivas -1 derece.

  * Egeliler uzun bir aradan sonra ısınmaya başlıyor, sıcaklık perşembe günü sahil beldelerinde 20 dereceye yaklaşacak. Bugün birçok kentte pus var, yarın yağmur ve Ege Denizi’nde fırtına bekleniyor. Muğla 11, Afyon 3 derece.

  * Akdeniz ısınıyor, sıcaklık üç gün içinde 20 dereceye çıkacak. Hava cumaya kadar açık, cuma yağmur olacak. Güneydoğu’da da gündüz sıcaklığı artıyor, Diyarbakır çevresinde yoğun pus oluşabilir. Bugün Antalya 17, Diyarbakır 9 derece.

  * Doğu Anadolu ısınmadan en geç etkilenecek bölge, iki günü daha ayaz ve don etkili. Sıcaklık bu gece de Erzurum’da -27 derece. Perşembeye doğru Malatya ve Elazığ çevreleri biraz ısınmaya başlayacak.

  * Karadeniz’de cumaya kadar önemli bir yağış yok. Bolu, Kastamonu ve iç kesimler boyunca pus etkisini sürdürüyor. Bu bölgede de sıcaklık yükselecek. Bugün Trabzon 8, Samsun 7, Bolu 2 derece.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.