blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Bu köyde hiç kadın kalmadı
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19329
  FeeLinG
  Üye

  Bu köyde hiç kadın kalmadı

  Bir köy düşünün içinde kadın kalmamış… Neden mi? Kocaları eşlerini İstanbul’a yolluyor… Nedeni de bir o kadar vahim!
  Dilencilik ülkemizde adeta bir meslek haline geldi. Bir muhtarın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıta Daire Başkanı Mustafa Tahmaz’a yolladığı mektup ise bunun en açık kanıtı.

  Muhtar yaşanan durumu şöyle anlatıyor: “‘Köydeki bütün kadınlar İstanbul’a dilenmeye geldi. Kocaları bunları gönderdiler. Köyde hiç kadın yok”

  SÜREKLİ YAKALANIYORLAR AMA BIKMIYORLAR

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıta Daire Başkanı Mustafa Tahmaz, İstanbul’da dilenciliğin yüzde 90 oranında bu işi meslek haline getiren vatandaşlar tarafından yapıldığını ve organize bir hareket olduğunu söyledi.

  Zabıta Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Bir Kent Sorunu: Dilencilik-Sorunlar ve ÇÖzüm Önerileri” sempozyumu Barcelo Eresin Topkapı Oteli’nde başladı.

  Tahmaz, yaptığı açıklamada, İstanbul’da dilencilerle mücadele kapsamında yaptıkları çalışmaları anlatarak, dilenci toplama ekipleri oluşturulduğunu söyledi.

  İnsanların duygularını istismar eden dilencilerin çeşitli uygulama pratikleri olduğunu belirten Tahmaz, “Enteresan uygulama yöntemleri var. Bakıyorsunuz çürük etleri koluna yapıştırıyor ve kolunu çürük gibi gösteriyor. Bütün dilenciler böyle demek istemiyorum, ama vurgulamak istediğim bu işin ne kadar profesyonelce ve organize şekilde yapıldığıdır. İstanbul’da dilencilik yüzde 90 oranında bu işi meslek haline getirmiş vatandaşlar tarafından yapılıyor ve organize bir hareket” dedi.

  BİR MUHTARIN MEKTUBU

  Tahmaz, dilencilerin belli dönemlerde ve belli semtlerde arttığını ifade ederek, şöyle devam etti:

  “Çok ilginç anılarımız da var. Mesela Anadolu’da bir ildeki köyün muhtarı bana mektup yazdı. ‘Köydeki bütün kadınlar İstanbul’a dilenmeye geldi. Kocaları bunları gönderdiler. Köyde hiç kadın yok. Hatta bunların içinde benzin istasyonları olan bile var’ diye… Bunlar gösteriyor ki, bu iş bir meslek haline getirilmiş. Bir yaşam tarzı…”

  Dilenmenin hukuken suç olduğuna ilişkin yasal bir düzenleme bulunmadığını, Türk Ceza Kanunu’nda dilendirenlere ceza öngörüldüğünü anımsatan Tahmaz, dilencilikle ilgili etkin bir devlet mücadelesi de olmadığını söyledi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.