blank
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Yazar
  Yazılar
 • #16091
  reco61
  Üye

  Malatya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri AŞ (MOTAŞ)’de çalışan otobüs şoförleri, gün boyu muhatap oldukları binlerce yolcu ile ilginç diyalog ve anlar yaşıyor.

  ÇOCUĞUMU OTOBÜSTE UNUTTUM
  Bir annenin kendisine gelip çocuğunu otobüste unuttuğunu söylediğini ifade eden Tuncel, şöyle devam etti: “Hemen otobüs şoförünü aradım. Şoföre kadının otobüste unuttuğu 2 yaşındaki kız çocuğunu yanından ayırmamasını söyledim. Seferi biten şoför çocuğu alıp geldi, kadın çocuğunu alıp gitti.
  BENİM KONUŞMAM YASAK, SEN ARA
  Yine şoförlerimizden biri anlatıyor. Cep telefonu ile konuşmanın yasak olduğu otobüslerimiz var. Şoför otobüste konuşan birini konuşmaması yönünde uyarmış. Adam hemen karşısındakine, ’benim konuşmam yasakmış, sen ara da konuşalım’ demiş.”
  4 SAAT YOLCUYU GEZDİRMİŞ
  Benzer olayların çok olduğunu dile getiren Tuncel, “Şoförlerden birine bir yolcu, ’ben Malatya’nın yabancısıyım, Sıtmapınarı’nda indirir misiniz beni?’ demiş. Şoför kabul etmiş. 2 saat boyunca sefere devam etmiş, yolcuyu unutmuş. Yolcu seferlerden birinde ’Beni Sıtmapınarı’nda indirecektiniz’ demiş. Şoför ’Kusura bakmayın, unuttum’ demiş. Yine de unutmaya devam etmiş. 2 saatin sonunda yolcuyu başka bir otobüsle göndermek zorunda kalmış” dedi.
  ŞEHİR MEZARLIĞINDA İNDİRSEYDİK
  Bazı şoförlerin yolcuları ile iyi ilişkiler kurduklarına vurgu yapan Tuncel, “Bir şoförümüz, Çarmuzu güzergahında çalışırken bir yaşlı teyze binmiş otobüse. Çarmuzu Mezarlığı’nda ineceğini söylemiş. ’Teyze, Şehir Mezarlığı daha konforlu orada indirseydik’ demiş. Teyze gülmüş.
  EVLENME TEKLİFİ
  Tevfik Temelli Caddesi güzergahında çalışan şoförlerden birinin otobüs seferi sırasında 3-4 tur bir kadının otobüsten inmediğini fark ettiğini belirten Tuncel, şunları kaydetti: “Seferi biten şoför kadına yaklaşmış ve ’seferim bitti, inmeniz gerekiyor’ demiş. Kadın ’ben evlenmek istiyorum’ demiş. Şoför ’burası evlenme dairesi mi?’ deyince kadın ’Ben seninle evlenmek istiyorum’ diye karşılık vermiş.

  #29381

  ÇOK KOMİK AMA TRAJİ KOMİK…

  #43124
  dilara
  Üye

  :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

  #43301

  :bravo::yerlerde:

  #43308
  seyrani
  Üye

  kayeride otobüse kacıran bir amca otobüsü durdurup bindi ve geçmi kaldım diye şöföre sordu şöför hiç kendini bozmadan yooo bizde sizi bekliyorduk diyince hep beraber gülmüştük…

  #43526

  amca baya önemli biri olarak hissetmiştir kendini herhalde :icon6::icon6:

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.