blank
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #18917

  Amerikalı bilimadamları, doğaya zarar verdiklerini düşündükleri bazı hayvan türleri için doğum kontrol hapı geliştiriyor.

  ABD’nin Texas A&M Üniversitesi Veterinerlik ve Biomedikal Bilimleri Fakültesi araştırmacıları ABD’de doğaya zarar verdiği ifade edilen çakal, vahşi domuz, kurt gibi hayvaların üremelerini azaltmak için doğum kontrol hapları geliştirmek üzere olduklarını belirttiler.

  Araştırma üzerinde çalışan dünyaca ünlü embriyo transferi ve klonlama uzmanı Profesör Duane Kraemer, hayvanlarda üremeyi durduracak doğum kontol hapı üzerine çalıştıklarını ve olumlu sonuç aldıklarını söyledi.

  Hayvanlar için üretilecek olan doğum kontrol haplarının çok yakında piyasaya sürülecek hale geleceğini belirten Kraemer, doğada yaşayan vahşi hayvanlar için kullanılacak olan hapların yemle birlikte karıştırılıp hayvanların beslenme bölgelerine bırakılacağını, aynı hapların kedi, köpek gibi ev ve sokak hayvanları içinde kullanılacağı haberini verdi.

  “American Humane Society”nin verilerine göre ABD’de her yıl hayvan sığınaklarında 7 milyon kedi ve köpeğin ötenazi ile yok edildiği belirtilirken, normal bir dişi kedinin yaşam süreci boyunca 420 bin doğum yapabileceği kaydediliyor.

  #53831

  KURTLARIN ÜREMESİNİ DURDURMAK…YABANİ DOMUZLARIN ÜREMESİNİ ÇOĞALTIR..ÇÜNKÜ KURTLAR YABANİ DOMUZLARIN YAVRULARINI YERLER..BU ŞEKİLDE DOĞUM KONTROLÜ SAĞLANIR…

  KEDİLERİN AZALMASI FARELERİ ÇOĞALTIR..VE ÇOKÇA HASTALIK BULAŞTIRAN FARELERİN DÜNYAYI NE HALE GETİRECEĞİ ORTADADIR..

  KUŞ GRİBİ NEDENİYLE TÜRKİYE DEKİ TAVUKLARIN ÖLDÜRÜLMESİ BU YIL KENE PATLAMASINA NEDEN OLMUŞTUR…

  TABİATTAKİ DENGEYİ BOZMAK YENİ FELAKETLERE HAZIR OLAMAYI GEREKTİRİR….

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.