blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Dokuz canlı ördek!
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #8585

  [size=medium]Bir avcı tarafından vurulduktan sonra konulduğu buzdolabından iki gün sonra sağ çıkan ördek, ameliyat masasında da kalbi durduktan sonra yeniden hayata döndürüldü.

  Buzdolabından canlı çıkarıldıktan sonra incelemeye alınan ve yaralarının tedavisi için ameliyat masasına yatırılan ördeğin, operasyon sırasında kalbi durdu. Ancak uzmanlar, Perky ismi verilen ördeği yeniden hayata döndürmeyi başardı.

  İlginç olay geçtiğimiz hafta sonunda Amerika’nın Florida eyaletindeki Tallahassee kasabasında gerçekleşmişti. Bir avcı tarafından kanadından ve ayaklarından vurulan yaban ördeği, kendisini öldü zanneden avcı tarafından buzdolabına konmuş; ancak iki gün sonra avcının karısı ördeği pişirmek isteyip dolabı açtığında ördeğin başını oynattığını görmüştü. Uzmanlar, önce yerel bir hayvan hastanesine ardından daha ayrıntılı bir tedavi için Yaban Kazları Hayvan Barınağı’na gönderilen ördeğin düşük metabolizma oranına sahip olması sayesinde hayatta kaldığını açıklamıştı.

  Ardından yaralarının iyileşmesi için David Hale isimli doktor tarafından ameliyata alınan ördeğin, ameliyat sırasında kalbi durdu. Ameliyat sırasında kalbinin durduğunu gören Hale, “Onu kaybettik. Biliyorsunuz, eğer kuşlar öldüyse bir daha hayata döndürülemez. Üzgünüm” diyerek ameliyatı sonlandırmak istedi. Ancak Hale, 20 saniye sonra ördeğin kanadının oynadığını gördü. Ameliyatın ayrıntıları tam açıklanmasa da ördeğin, kendisine CPR uygulandıktan sonra yaşama dönmüş olabileceği belirtiliyor.

  Uzmanlar, şimdi kanadında bir alçı olan Pecky’nin kısa sürede iyileşmesini umuyor
  [/size]

  #34554

  yapan yapıyor işte.
  bizlere örnek oluyorlar ne yazık ki

  #34556
  ozlem
  Üye

  ordektekıde ne azımmıs ama…..

  #34558

  vay be yaşama azmi işte…

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.