blank
 1. Anasayfa
 2. Ders Notları
 3. Bilimsel Araştırmalar, Makaleler
 4. ETLİK VETERİNER MİKROBİYOLOJİ DERGİSİ 2011 /1
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27128

  ETLİK VETERİNER MİKROBİYOLOJİ DERGİSİ

  Journal of Etlik Veterinary Microbiology

  Etlik Veteriner Mikrobiyoloji Dergisi (Etlik Vet Mikrobiyol Derg), T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Veteri­ner Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün çift kör hakem tarafından değerlendirilen, bilimsel makalelerin yayınlandığı ulusal ve hakemli akademik bir dergidir.

  Etlik Veteriner Mikrobiyoloji Dergisi’nde veteriner hekimlik alanında yapılan, başka bir yerde yayınlanmamış olan orijinal araştırmalar, olgu sunumları, kısa bildiriler, güncel ve davetli derlemeler ve editöre mektup türünde yazılar yayınlanır. Veteriner bilimleri konusunda yayın yapan dergilerden farklı kapsamı ile bilim insanlarına ve sahada çalışan veteriner hekimlere yaygın etkili çalışmaların ulaştırılmasını amaçlar.

  Öncelikli olarak bakteriyoloji, parazitoloji, viroloji, halk sağlığı, epidemiyoloji, aşı üretimi, laboratuvar kalite yönetim sistemleri olmak üzere, diğer tüm veteriner bilim alanlarını ve hayvan türlerini kapsamaktadır.

  Etlik Veteriner Mikrobiyoloji Dergisi (Etlik Vet Mikrobiyol Derg), T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Veteri­ner Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün çift kör hakem tarafından değerlendirilen, bilimsel makalelerin yayınlandığı ULAKBİM Yaşam Bilimleri ve Türkiye Atıf Dizini veritabanları kapsamında bulunan ulusal ve hakemli akademik bir dergidir. Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki defa Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanmaktadır. Etlik Veteriner Mikrobiyoloji Dergisi’nde veteriner hekimlik alanında yapılan, başka bir yerde yayınlanmamış olan orijinal araştırmalar, olgu sunumları, kısa bildiriler, güncel ve davetli derlemeler ve editöre mektup türünde yazılar yayınlanır. Derleme şeklindeki yazılar; orijinal olması, en son yenilikleri içermesi, klasik bilgilerin tekrarı olmaması durumunda kabul edilir. Derlemeyi hazırlayan yazarın, o konuda ulusal ya da uluslararası düzeyde orijinal yayın ve araştır­malar yapmış olması koşulu aranır. Dergimiz tüm ülkelerden gelen bilimsel yazılara açıktır. Etlik Veteriner Mikrobiyoloji Dergisi araştırma ve yayın etiği standartlarına bağlıdır. Yayın ilkeleri, etik, hakemleme ve yasal sorumluluklarla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  Yazıların Türkçe ve İngilizce tam metinlerinin gönderilmesi ve yayına kabul edilmesi halinde tek bir yazı olarak kabul edilerek sırasıyla Türkçesi ve İngilizcesi yayınlanır. Bu şekilde yazılan yazıların yaklaşık 640 milyon kişiye ulaşma şansı bulunmaktadır.

  Yazı gönderimleri sadece DergiPark üzerinden yapılabilir, e-posta yolu ile başvuru kabul edilmemektedir.

  İncele: https://dergipark.org.tr/tr/pub/evmd

  https://vetkontrol.tarimorman.gov.tr/merkez/Menu/135/Etlik-Veteriner-Mikrobiyoloji-Dergisi

  İçindekiler :

  Üzüm çekirdeği ekstraktının rumen mikroorganizmalarının fermantasyon aktivitesi üzerine in vitro etkileri

  Koyunlarda intravajinal sünger uygulamasına bağlı vajinitis olgularından izole edilen aerobik bakteriler ve antibiyotik
  duyarlılıkları

  Varroosis ve nosemosis üzerine retrospektif bir çalışma

  Attenue mavidil serotip-4 aşısının farklı stabilizatörler ile üretilmesi

  Kedi ve köpeklerden izole edilen dermatofit etkenlerinin retrospektif değerlendirilmesi

  Sığırların doğal kene enfestasyonlarında bazı sentetik pyrethroid’lerin etkisi

  İnaktif mavidil serotip 4 aşısı üretimi

  Tavuk dışkılarından Salmonella etkenlerinin konvansiyonel ve moleküler yöntemlerle teşhisi

   

  #101808

  teşekkürler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.