blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Fenerbahçe Ülker 93 - 81 Kepez Beld.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19138
  FeeLinG
  Üye


  Fenerbahçe Ülker 93 – 81 Kepez Beld.

  Teknosa Türkiye Kupası’nın Sivas’ta yapılan eleme grubu maçlarının ikinci gününde oynanan ikinci maçta Fenerbahçe Ülker ile Kepez Belediyesi karşılaştı. Mücadeleden basketbolcularımız 93-81’lik skorla galip ayrıldı.

  Maçın ardından basın mensuplarının yaptığı değerlendirme sonucunda maçın yıldızı Fenerbahçe Ülker takımından Gordon Giricek oldu. Giricek ödülünü Sivas Basketbol İl Temsilcisi Halil Kol’un elinden aldı.

  Maça Kepez Belediyesi Torrelll Martin ve Edin Bavcic’in basketleri ile başladı. Fenerbahçe Ülker ise bu basketlere Gordon Giricek ve Gasper Vidmar ile karşılık verdi. Kammron Harry Taylor’ın basketi ile 3. dakikayı Antalya temsilcisi 6-11 önde geçti. Serhat Çetin ile pota altından ve 3 sayı çizgisinin gerisinden basketler bulan sarı lacivertlilerimiz, Mirsad Türkcan’ın serbest atışlardan kazandırdığı 2 sayı ile 4. dakikanın içerisinde skorda dengeyi kurdu (13-13). Mirsad Türkcan’ın 3 sayılık basketine Edin Bavcic ve Kammron Harry Taylor’ın 3 sayılık basketleri ile hemen cevap veren Kepez Belediyesi, tekrar skor üstünlüğünü eline geçirdi. İki takımın da top kayıpları yaptığı maçın bu bölümünde Kammron Harry Taylor- Torrelll Martin ikilisinin basketlerine İstanbul temsilcisi Marques Geren ve Gordon Giricek ile cevap verdi. Serbest atışlarda yüksek bir yüzde tutturan Antalya temsilcisi, Kammron Harry Taylor ile 3 sayılık bir basket bularak 6 sayılık üstünlüğü yakaladı(22-28). Oğuz Savaş’ın basketine engel olamayan Kepez Belediyesi, ilk periyodu 24-28 üstün tamamladı.

  İkinci periyoda önemli oyuncusu Edin Bavcic’in 3 faul alması ile sıkıntılı başlayan ve bu oyuncusunu kenara almak zorunda kalan Kepez Belediyesi, Devin Smith ve Oğuz Savaş’ın sayılarına engel olamadı. Devin Smith’in arka arkaya bulduğu basketlerle 9-0’lık bir seri yakalayan Fenerbahçe Ülker, 12. dakikada skoru 33-28’e taşıyarak 5 sayılık üstünlüğe ulaştı. Antalya temsilcisi, bu periyottaki ilk sayılarına Levent Bilgin ve Kammron Harry Taylor’ın basketleri ile ulaşırken, rakibinin farkı açmasına izin vermedi ve Hakan Erol’un 3 sayılık basketinin ardından 13-2’lik bir seri ile tekrar skordaki üstünlüğü ele geçirdi(35-41). Skordaki suskunluğunu Devin Smith’in 3 sayılık basketi ile bozan sarı lacivertlilerimiz, savunmasında bir türlü istediği direnci sağlayamadı. Arda Urcu’nun sayılarına Emir Preldzic ile karşılık veren Fenerbahçemiz, ilk yarının bitimine 1 dakika kala önce 44-44 ile skorda dengeyi kurdu ardından da yine Emir Preldzic’in basketi ile üstünlüğü ele aldı ve ilk yarıyı Mirsad Türkcan’ın 3 sayılık basketi ile 49-44 üstün noktaladı.

  İkinci yarıya Kepez Belediyesi, Levent Bilgin’in ve Edin Bavcic’in basketleri ile başladı. Mirsad Türkcan’ın 3 sayılık basketi ile bu periyottaki ilk sayılarını bulan Fenerbahçe Ülker, Devin Smith’in serbest atış çizgisinden kazandırdığı sayılarla üstünlüğünü sürdürdü. Kammron Harry Taylor- Edin Bavcic ikilisinin boyalı alandaki etkili oyunu ile rakibinin farkı arttırmasına izin vermeyen Antalya temsilcisi, Gordon Giricek ve Devin Smith’i durduramadı. Damir Mrsic’in 3 sayılık basketi ile sarı lacivertlilerimiz, 25. dakikaya 61-54 önde girdi. Melih Yavşaner’in üst üste bulduğu basketlerin ardından Kammron Harry Taylor ile 6 sayı birden bulan Kepez Belediyesi, 27. dakikaya girilirken eşitliği sağladı(64-64). Gordon Giricek’in 3 sayılık basketleri ile skor üstünlüğünün rakibine geçmesine izin vermeyen Fenerbahçe Ülker, son periyoda da 74-67 önde girdi.

  Final periyoduna da Gordon Giricek’in üst üste bulduğu 5 sayı ile başlayan sarı lacivertlilerimiz maçta ilk kez 12 sayılık farka ulaştı(79-67). Kammron Harry Taylor ile oyunda kalmaya çalışan Antalya temsilcisi Gordon Giricek’in skorer oyununa çözüm bulamadı. Mirsad Türkcan ve Emir Preldzic’in basketleri ile son 5 dakikasına 85-73 önde girdiği maçtan Fenerbahçe Ülker üstünlüğünü koruyarak 93-81 galip ayrıldı.

  SALON: 4 Eylül Spor Salonu

  HAKEMLER: Engin Kennerman-Zafer Yılmaz-Berk Torun

  FENERBAHÇE ÜLKER(93): Marques Green 2 (4 asist), Mirsad Türkcan 17 (5 ribaund, 1 asist), Rasim Başak (5 ribaund, 1 asist), Gordon Giricek 23 (5 ribaund, 1 asist), Damir Mrsic 3 (1 ribaund, 3 asist), Gasper Vidmar 6 (1 ribaund), Hakan Demirel, Oğuz Savaş 9 (4 ribaund, 2 asist), Devin Smith 14 (8 ribaund, 1 asist), Serhat Çetin 5 (2 ribaund, 1 asist), Emir Preldzic 14 (5 ribaund, 4 asist)

  KEPEZ BLD(81): Melih Yavşaner 4 (5 ribaund), Arda Urcu 3 (1 asit), Mesut Ademoğlu (1 ribaund), Arda Urcu 3 (1 asist), Edin Bavcic 16 (2 ribaund, 1 asist), Levent Bilgin 13 (5 ribaund, 1 asist), Serkan İnan 2, Torrelll Martin 6 (3 ribaund, 1 asist), Berent Kavaklıoğlu 2 (1 asist), Hakan Erol 5 (5 ribaund, 1 asist), Kammron Harry Taylor 28 (2 ribaund, 1 asist), Güven Esmer 2 (1 ribaund)

  1.PERİYOT: 24-28
  2.PERİYOT: 25-16
  3.PERİYOT: 25-23
  4.PERİYOT: 19-14

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.