blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Geliri Çağdaş eğitime bağış
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #8765
  sfenks
  Üye

  Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı yararına düzenlenen bir etkinlikte, Türk ve Polonya yemekleri tanıtıldı. Davete çok sayıfa sefire katıldı.

  POLONYA Büyükelçisi Grzegorz Michalski’nin eşi Edyta Michalska, Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı yararına düzenlenen bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. “Türk ve Polonya Mutfağı” konulu tanıtım etkinliğinde, mutfaklar hakkında seminer verildi. Seminerin ardından, iki ülkenin yemekleri tadıldı. Seminerde Türk mutfağını, “Cooking with a pinch of imagination (Bir tutam hayal gücüyle yemek yapmak)” isimli kitabın yazarı Elizabeth Ayten Berent tanıttı. Polonya mutfağı hakkındaki bilgileri ise Polonya sefiresi Edyta Michalska, verdi.

  LEZİZ YEMEKLER

  Yunanistan sefiresi Athena Yennimatas, İsrail sefiresi Madlen Avivi, eski bakanlardan Hikmet Sami Türk’ün eşi Fatoş Türk, Hikmet Uluğbay’ın eşi Nedret Uluğbay, Türkiye’nin ilk kadın kaymakamı, Kazan Kaymakamı Özlem Bozkurt Gevrek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek’in de katıldıkları etkinlikte, birbirinden leziz yemekler kısa bir sürede tüketildi.

  Katılmanız sizin için bir onur

  Büyükelçİ Grzegorz Michalski, Türkler’in sosyal dayanışma ruhunun önemine dikkat çekerek, “Bu etkinliğe katılmanız, bizim için değil, sizin için bir onurdur” dedi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.