blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Kar geliyor hava üşütecek
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #20025
  FeeLinG
  Üye

  Kar geliyor hava üşütecek

  Türkiye, yeni bir yağışlı havanın daha etkisi altına giriyor. Doğu’da sıcaklık eksilerde gezecek, kar ise demir atacak!

  Yurdun önemli bölümde yağışlar, karla karışık yağmur ya da kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görüleceği tahmin ediliyor.

  Meteorolojiden edinilen bilgilere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı çok bulutlu, Marmara’nın kuzeydoğusu (İstanbul’un kuzeydoğu çevreleri ve Kocaeli), Karadeniz ile sabah saatlerinde Ankara, Çankırı ve Sivas çevreleri aralıklı yağışlı, diğer bölgelerin ise parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

  Yağışların; yağmur ve karla karışık yağmur, sabah saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeydoğusunda, gece saatlerinde Doğu Karadeniz’de kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görüleceği tahmin ediliyor.

  Hava sıcaklığı Kuzey ve iç bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  BÖLGELERDE HAVA

  Marmara: Genellikle parçalı, kuzey ve doğu kesimleri çok bulutlu, İstanbul’un kuzeydoğusu (Şile çevreleri) ile Kocaeli aralıklı karla karışık yağmurlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde Trakya kesimi (Edirne ve Kırklareli) ile güneydoğusunda (Bilecik, Balıkesir ve Bursa) buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

  Ege: Parçalı ve az bulutlu geçecek. İç kesimlerinde (Afyon, Uşak ve Kütahya çevreleri) bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

  Akdeniz: Parçalı bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde Göller yöresinde (Isparta ve Burdur) buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

  İç Anadolu: Parçalı, kuzeydoğusu çok bulutlu, sabah saatlerinde Ankara, Çankırı ve Sivas çevreleri kar yağışlı geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

  Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ve Düzce çevreleri ile sabah saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olacak. Bölgenin iç kesimlerinde (Bolu, Düzce, Kastamonu, Karabük) bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

  Orta Doğu Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur, sabah saatlerinde Amasya, Tokat ve Çorum, gece saatlerinde Doğu Karadeniz bölümü kar yağışlı geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

  Doğu Anadolu: Parçalı zamanla kuzeyi çok bulutlu geçecek. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

  Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinde sis görülecek.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.