blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Köy çocukları kitapsız kaldı
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #8772
  sfenks
  Üye

  Gaziantep’te kütüphane olarak hizmet veren otobüs yaşlanınca, köy çocukları kitapsız kaldı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Aykanat, köy çocuklarının kitap okuma gereksinimini karşılamak için bir otobüsle verilen gezici kütüphane hizmetinin, otobüsün hurdaya ayrılması nedeniyle 2 yıldan bu yana verilemediğini belirtti.

  Okumaya meraklı köy çocuklarını kitapsız bırakmamak için gezici kütüphane hizmeti verme yerine köy okullarının kütüphanelerini zenginleştirmeye çalıştıklarını belirten Aykanat, şöyle konuştu: “Kimi vatandaşların kütüphanelerinden ayıkladıkları kitapları fırına ya da bakkala verdiklerine ya da çöpe attıklarına tanık oluyoruz. Vatandaşlardan kütüphanelerinden uzaklaştırmayı düşündükleri kitapları bize ulaştırmalarını istiyoruz. Biz bu kitapları köy okullarının kütüphanelerini zenginleştirme çalışmamızda değerlendiririz. Böylece köylerde yaşayan çocuklarımızı kütüphane hizmeti için ilçe ya da il merkezine gitmekten kurtarabiliriz.”

  Mehmet Aykanat, kütüphaneleri zenginleştirme çalışmalarının yanı sıra Gaziantep İl Halk Kütüphanesi’nde oluşturdukları “internet odası” ile ücretsiz internet hizmeti verdiklerini bildirdi. Yoğun ilgi görmesi üzerine bu hizmeti ilçe kütüphanelerinde de vermeye hazırlandıklarını ifade eden Aykanat, bu çalışma sayesinde ekonomik olanaksızlık nedeniyle kafelere gidemeyenlerin de internete girebileceklerini söyledi.

  (aa)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.