blank
 1. Anasayfa
 2. Veterinarium
 3. Veteriner Hekim Mesleki
 4. KPSS ve sonrası ile lgili
10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24789

  İyi günler,

  Ben Veteriner Hekim Burcu Tengirşenk. 2009 yılı mezunuyum. Adana’da iş arıyorum, temmuz ayında KPSS ye giricem. Ancak girdikten sonra neler yapacağım yada sürecin nasıl gerçekleşeceği ile ilgili hiçbir bilgim yok. İstediğim yer Adana ili Tarım Köy işleri Müdürlüğü ve oraya bağlı yerler. Bir meslektaş büyüğüm bana puanım açıklandıktan sonra varlığımı bildirmek ve Adanayı istediğimi belirtmem için Ankaraya bakanlığa gitmem gerektiğini söledi. Tam olarak biri bana sınavdan sonra neler yapmam gerektiği ve neyin ne şekilde olacağı hakkında bilgi verir ise çok sevinirim.. İlginize şimdiden teşekkürler…

  Saygılarımla…

  #95390

  KPSS sıanvından aldığınız puanla ÖSYM 2010 KPSS alımları yapacak.Orada tıpkı üniversiteye yerleşir gibi puanınıza göre tercih yapacaksınız ve ona göre atanabilirseniz atanacaksınız.

  Adana il tarım müdürlüğüne gitmeniz oraya atanmanız için hiçbir fayda sağlamayacaktır.Ankaraya bakanlığa gitmeniz de hiçbir fayda sağlamaz.Bunu deneyen birçok tanıdığım var hiçbiri muvaffak olamadı.Zaten alımlar sonrası isimleriyle birlikte puanları açıklanıyor.Kimin kaç puanla nereye girdiği görülüyor.Yani alımlar şeffaf.Torpil söz konusu olamıyor.

  Bu nedenle yapmanız gereken,KPSS’ye en iyi şekilde hazırlanıp iyi puan almak,özellikle KPSS 3 türünde.

  #95415

  Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

  #96890

  bende bir şey eklemek istiyorum.
  öss de tercih yapar gibi kpss tercihlerimizi yapabileiceğimizi söylemişsiniz.
  bu nasıl olacak. sınava başvuruda belirttiğimiz adreslere seçim klavuzu mu gelecek yada internettenmi takip edeceğiz (tarım bakanlığının sitesinden mi ?)
  bu konuyu biraz daha açabilirmisiniz

  #99261
  ziuw
  Üye

  merhaba;
  yönetmelik anlama konusunda hiç iyi değilimdir.yakıında yapılacak olan kpss a grubu sınavına girip sadece ctesi sabah oturumuna katılıp buradan aldığımız puanı kullanabilir miyiz,bunun kpss b grubu ile olan farkı girilebilecek yerler mi,başka bir farkı var mı?
  teşekkürler

  #101258
  vet_45
  Üye

  MERHABALAR BU ATAMALAR KADROLU VEYA SÖZLEŞMELİ, OLSUN YIL İÇİNDE DÜZENLİ OLARAK YAPILIYOR MU BELİRLİ BİR TARİHİ VAR MIDIR? YOKSA İHTİYAÇ OLDUKÇA KAFALARINA GÖRE HERHANGİ BİR ZAMANDA İSTEDİKLERİ KADAR MI ATAMA YAPILOYOR.

  #101288

  Düzenli olarak yapılmıyor.Planlamalar düzenli olarak yapılıyor ama gerek bakanlık gerekse maliye bakanlığı tarafından gecikmeler oluyor ve rutin bir atama sistemi yok.

  #101307
  vet_45
  Üye

  mesela kpss puanı ile bir yere atandık. daha sonra kpds yi verdikten sonra enstitülere geçiş yapma şansımız oluyor mu kurumlar arası geçiş gibi yani bunun ihtimali ne kadardır aşağı yukarı bir bilginiz var mı ya da bu konu hakkında nerden bilgi alabillirim.

  #101311
  vet_45 wrote:
  mesela kpss puanı ile bir yere atandık. daha sonra kpds yi verdikten sonra enstitülere geçiş yapma şansımız oluyor mu kurumlar arası geçiş gibi yani bunun ihtimali ne kadardır aşağı yukarı bir bilginiz var mı ya da bu konu hakkında nerden bilgi alabillirim.

  sözleşmeli olarak atanırsanız bu tür yer değiştirmeleriniz neredeyse imkansız..ayrıca sözleşmeliden sözleşmeliye kpss ile atanmak içinde istifa edip 1 yıl bekleme şartı var.. ama kadrolu olarak atanırsanız bu tür yer değiştirmeler yapabilirsiniz..

  #101317
  vet_45
  Üye

  teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.