blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Kumdan portreler sergisi 1907 Tribünü’nde
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24892
  FeeLinG
  Üye

  Kumdan portreler sergisi 1907 Tribünü’nde

  Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde yaşayan ressam Toksoy kardeşler, başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Fenerbahçemizin efsanevi başkan ve futbolcularının kumdan portrelerini yaptı. Sarı lacivert kumlardan yapılan portreler, Dünya Fenerbahçeliler Günü’nde(Bugün) Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde sergilenecek.

  Ressam Harun Toksoy, ressam kardeşi Serkan Toksoy ile birlikte inşaat kumundan, kuruluşundan günümüze kadar kulüpte oynamış bazı futbolcu ve görev almış başkanların portrelerini yaptı. Başkanımız Aziz Yıldırım, Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, profesyonel futbol takım kaptanımız Alex de Souza’nın yanı sıra eski başkanlarımızdan Şükrü Saracoğlu, Faruk Ilgaz ile eski teknik direktörlerimiz Didi ve Todor Veselinoviç, eski futbolcularımızdan Lefter Küçükandonyadis, Fikret Kırcan, Fikret Arıcan, Basri Dirimlili, Zeki Rıza Sporel, İsmet Uluğ, Naci Bostancı, Ziya Şengül, Cemil Turan, Can Bartu, Rıdvan Dilmen, Oğuz Çetin, Selçuk Yula ve Müjdat Yetkiner’in portrelerinin bulunacağı sergi, Dünya Fenerbahçeliler Günü’nün kutlanacağı 19 Temmuz Pazartesi günü Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde saat 18.00’de izleyicisiyle buluşacak.

  Portreler asırlarca saklanabilir nitelikte

  İnşaat ustasının, mala ile kumu duvara işlemesi gibi kendisinin de, ıspatula ile portreleri MDF üzerine işlediğini söyleyen Ressam Harun Toksoy, kendisinin Fenerbahçeli olması nedeniyle öncelikle Fenerbahçe Kulübü’nün efsanevi başkan ve futbolcularının portrelemeyi tercih etmiş. Toksoy, “Kulüple iletişime geçtim ve teklifimiz büyük bir nezaketle kabul edildi. Stadımızda sergimiz olacağı için çok mutluyum.” diyor. 2010 Dünya Kupası’nı kazanacak olan takımın da bu teknikle resmini yapmak istediğini dile getiren Harun Bey, tabloların asırlarca solmadığını, renk atmadığını ve eskimediğini de önemle vurguluyor.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.