1. Anasayfa
  2. Veterinarium
  3. Veteriner Sağlık Teknikerleri
  4. Laborant ve Veteriner Sağlık Programı
13 yazı görüntüleniyor - 16 ile 28 arası (toplam 28)
  • Yazar
    Yazılar
    Üye

hayır o sorulardan biz sorumlu değiliz…tarım derslerinin bizimle alakası yok sadece kitapçıklar ortak biz çözmüyoruz yani o soruları…

Üye
    mallika wrote:
    merhaba arkadaşlar..bi konu kafama takıldı cevap verebilen olursa sevinirim. laborant veteriner sağlık bölümüne bu sene kayıt yaptırdım.önceki yıllarda çıkan sorulara baktığımda sınav kitapçığında tarım derslerinin olduğunu farkettim..sınavda bu dersleri es mi geçiyoruz?sınavlara girmiş birileri cevaplarsa sevinirim:happy:

tarım la aynı kitapçığı kullanıyoruz..sen o gün sınava hangi dersten gireceksen onları yapıcaksın..ortak derslerimiz var..ingilizce turk dili teknoloji bilgileri aiit. bu yıl ingilizce ve teknoloji dersleriniz ortak…
    eve gelen giriş belgende ne yazarsa hangi dersler varsa onları yapıcaksın.

Üye

aydınlattığınız için teşekkürler:bravo:

Üye

lab1snfzq9.png

Üye

lab2snfpq2.png

Üye

:crying::crying::crying:slm umarım yazdıklarıma bi cvp veren olur. bilmiorum hatamı yaptım ama birebir okuma şansım varken açık öğretim okumayı seçtim ve hayvanları sevdiğim için laborant ve veteriner sağlık bölümüne kayıt verdim.sorun şuki sanırım pişman oldum.çünkü hiçbir şekilde yüzyüze eğitim alma imkanımız yok… istanbulda bi sürü hayvan hastanesi veteriner kliniği var ama işin garibi kendimizi eğitmek amaçlı ve gönüllü olarak biyer bulamıorum kendime…bununla ilgili ne yapabilirim die düşünmekteyim…:crying::crying::sm_cry:

mrb tüm site sakinleri. bende lab. veteriner sağlık bölümü öğrencisiyim 1. sınıfım. okuduğum kadarıyla yüzyüze derslerden bahsediliyor. aydında ikamet ediyorum ama hiç kampüslerde bu bölümün derslerinin verildiğini duymadım. bunu nerden öğrenebilirim bilmiyorum. buna çok ihitiyacım var. katkısı olur die tıbbi sekreterlik eğitimi göedüm ve devlet hastanesinde staj yaptım. 1 hafta laboratuvarda çalıştım. sağolsun doktorumuz mikrobiyoloji uzmanı bana çok yardımcı oldu. konularını gördüğümüz mikrobiyoloji dersini görsel olarak anlattı. ve sınavlarımda çok faydalı oldu. ama tıbbi biyoloji ve genetikten kalacağım galiba. sınav sabahı tüm özetleri birden tekrar edince hepsi birbirine girdi. lafı çok uzattım galiba. şu yüzyüze eğitim konusunda biraz daha bilgi alırsam sizlerden çok iyi olacak. herkese teşekkürler…

Üye

‘Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır…’

Bu ifade genel olarak Aöf fakültesi için geçerlidir ama bu bölüm için böyle bir uygulama yoktur.Burada denilen mesela..bazı üniversitelerde (İstanbulda Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü;)gibi) işletme ve iktisat dersleri verilmektedir.

Katılımcı

selam nasılsınız? ben formunuzu bir kaç defa üst üste okudum sizi rahatsız etmek istemezdim ama cevap alamadım laborant ve veteriner sağlık bölümü tam olarak ne iş yapıyor bunu anlamak istiyorum ben bir yıldır mezunum bu arada arkadaşlar bütlere girecek olanlar yök dersleri hariç alan derslerinde kitapların arkasındaki sorulara çalısırsanız yarı yarıya yaparsınız yani hastane labarutavarı falan denmiş ama açık ve net olarak yazarmısınız? örneğin a özel hastanesinin labutuvarunda çalışabilirmiyiz? yada diplomayla başka neler yapabiliriz? iki yıllık gıdadan mezunlar pastanelerin denetimi falan tarzı iş yapıyorlar bizde bu tarz iş yapabilirmiyiz sorumlu müdürlük mü oluyor tam bilmiyorum bir arkadaş süt denetimi falan demişti o tarz bişey bilğiniz varmı? teşekürler kolay gelsin

Üye

Bu bölümün amacı hayvan sağlığı, suni tohumlama ve laboratuvar hizmetlerini bilip uygulayabilecek nitelikte teknikerler yetiştirmektedir. Bölüm mezunları Veteriner hekimlerin yanında yada Hayvan hastanelerinde Veteriner sağlık teknikeri olarak çalışabilirler. Suni tohumlama kurslarından sertifika alıp çiftliklerde çalışabilirler. laboratuvar hizmetlerini derslerinde görseler bile uygulamaları olarak bilmedikleri için bu alanda ancak özel hastanelerde torpil bulurlarsa çalışabilirler.

Üye

slm ARKADAŞLAR BEN BU SENE AÖF LABARANT VE VETERİNERLİK BÖLÜMÜNÜ KAZANDIM ama kararsızım gidim mi gitmeyim mii yani o bölümü bitirdikten snr ne iş yapabilirim yada nerelerde calışabilirim bilen varsa lütfen söylesinnnnnn

Üye

teşekkür ederim bilqiler ve paylasımın ıcın emeqıne saqlık

Üye

zamanında bu bölümü düşündüm hiç bir bilgim yokken ama hayvanlar benim hayatımın yüzde doksanı.insan aşık olsa aşkını bu kadar düşünmez.bu bölümü tercih edip onlar için belki bişeyler yapabilirim diye düşünmüştüm ama burda yazılanları baştan beri okudum,eğitimde yetersizlik olduğunu gördüm.erzurumda veterinerlik fakültesi var.peki orada derslere giremez miyiz bu bölümü okurken? şimdiden teşekkür ederim.tercih aşamasındyım bu yüzden benim için bu cevap önemli.

13 yazı görüntüleniyor - 16 ile 28 arası (toplam 28)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.