blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Manga Eurovision'da!
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24073
  FeeLinG
  Üye

  Manga Eurovision’da!

  TRT, Türkiye’yi bu yıl Norveç’te düzenlenecek Eurovision’da temsil edecek grubu belirledi. Geçen yıl MTV’nin Avrupa’nın “en iyi sanatçısı” seçilen maNga Oslo biletini aldı.

  Bu yıl Norveç’in başkenti Oslo’da düzenlenecek olan 55. Eurovisio Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek olan grup belli oldu. Mayıs ayında düzenlenecek olan yarışmada Türkiye’yi rock grubu maNga temsil edecek. Geçen yıl MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde Avrupa’nın En İyi Sanatçısı seçilen 5 kişilik grup Ferman Akgül’ün solistliğinde Özgür Can Öney, Yağmur Sarıgül, Efe Yılmaz ve Cem Bahtiyar’dan oluşuyor. Geçen yıl Hadise’nin “Düm Tek Tek” şarkısıyla Türkiye’yi temsil ettiği yarışmada, yaşanan kıyafet tartışması ve yaşanan aksaklıklar nedeniyle TRT, özellikle bu yıl Eurovision’a bir erkek solist göndermeye karar verdi.

  Açıklamaları etkili oldu..

  Bu kararı verirken Avrupa’daki trendleri de göz önüne alan TRT, maNga’nın yurtdışından aldığı ödülü ve ardından Türkiye’ye dönüşlerinde havalimanında yaptığı “Eurovision teklifi gelirse ülkemizi seve seve temsil ederiz” açıklamasının kararlarında etkili olduğunu açıkladı. Bu yıl geçen yıllara göre şarkı ve şarkıcı seçimi geciken Eurovision’la ilgili ince eleyip sık dokuyan TRT, internet üzerinden yaptığı anketten de fikir sahibi oldu ve kararını halkın fikri doğrultusunda verdi. TRT ile maNga ön görüşmede de karşılıklı anlaştı. Önümüzdeki günlerde yarışma ile ilgili taraflar anlaşma yapacak.

  #89143
  BriqanD
  Üye

  hayırlı olsun bakalım… bız kımle cıkarsak cıkalım 1. olamayız demedı demeyinnn:nunu::nunu::nunu:

  #89204
  FeeLinG
  Üye

  yok demeyiz bende aynı şeyi söylüyorum ztn

  #89266
  BriqanD
  Üye

  bu sene ızlemıcemde ızleyınce sınırlenıyorum :nunu::nunu::nunu:

  #89310
  FeeLinG
  Üye

  yok ya ben izliycem mangayı kaçıramam hastasıyım onların sırf onlar için izliycem

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.