blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Sebepsiz yere cildi morarıyor
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19309
  FeeLinG
  Üye

  Sebepsiz yere cildi morarıyor

  Hiçbir sebep olmadan, durduk yerde cildinde morluklar oluşuyor. Görenler aile içi şiddet gördüğünü sanıyor. Ama…
  Bethan-May Slater henüz 9 yaşında. Hayat dolu ve neşeli bir çocuk. Okulda da oldukça başarılı. Ancak yüzünde, kollarında, bacaklarında, bedenin her yerindeki morluklar, öğretmenlerini ayağa kaldırdı. Onu görenler, anne babasının şiddetine maruz kaldığını düşündü.

  Bu tatlı kızın, evde dayak yediğini düşünmekten başka çaresi kalmayan okul yönetini, ailesini adeta sorguya çekti. Ama daha birinci anda, anne Jaqui Slater (44) gözyaşlarına boğularak korkunç gerçeği anlatmak zorunda kaldı.

  İngiltere’nin Peterborough kentinde yaşayan küçük Bethan-May, dünyada sadece 60 kişide görülen, ender ve şimdilik hiçbir tedavisi olmayan bir hastalığın pençesinde.

  Glomuvenous malformasyon (GVM) diye bilinen hastalığın en ekstrem şekline yakalanan küçük Bethan-May’in cildi, aynen çarpma ya da dayak sonucu durumlardaki gibi morarıyor.

  Anne Jaqui ise “Her gün dehşetle bedenine bakıyorum, yeni bir morluk oluştu mu acaba diye. Çünkü bu morluklar iyileşmiyor. Bedeni yavaş yavaş bunlarla kaplanıyor. Tek umudumuz bir an önce bir tedavinin sonuç vermesi” diyor.

  Küçük Bethan-May ise her şeye rağmen etrafına neşe saçmaya devam ediyor.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.