blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Tanışma Forumu
 4. sorumlu veteriner
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24222
  sabr
  Üye

  arkadaşlar sorumlu veterinerlere verilebilcekcezalar nelerdir. kardeşimin başımabir olay geldi de yardıma ihtiyacım var. çalıştığım şirketten alınan numinede koli bakteri çıkmış. hemen mahkemeye vermişler.geçen gün mahkeme sonuçlandı 10 ay hapis dediler. şimdilik eretelndi ama berat etmedim

  #91593

  Sorumlu veteriner hekimin aldığı numuneleri rutin olarak laboratuara yoladığı düşünülürse sonrasında E.Coli çıktıysa veteriner hekimin suçu yoktur.Eğer mahkeme veteriner hekimin aleyhine böyle bir karar verdiyse o zaman veteriner hekimin görevde ihmal suçu vardır.

  Bu gibi davalarda genelde hapis cezaları para cezasına çeviriliyor bildiğim kadarıyla ve aynı suçu bir süre daha işleyip işlemeyeceğine bakılmak üzere takip altına alınıyor kişi.Benim bildiğim bu şekilde.

  Bilen bir hukukçu arkadaşımız cevaplarsa daha açıklayıcı olur.

  #91885

  Birincisi Kardeşiniz yemek fabrikasındamı, markettemi … nerde çalışıyor. Ve nasıl bir olay sonucu bu oldu bunları bilmek lazım. Yani sıvak yemkten alındı ise e.coli çıkması imkansız ama numune nasıl ve nerden alındı bu önemli , alınırken nasıl alındığı ve labaratuvar numuneledrindede bunun çıkıp çıkmadığı (kontrol numunesi varsa) … kısacası belki işletme kaynaklıda değildir.
  Oyüzden kısaca olayın nasıl olduğunu bilmek lazım ona göre yol gösterile biliriz.[hr]
  sıvak yemekten demek istedim[hr]
  sıcak

  #93147

  kötü olmuş ya…

  #93216
  tuff
  Üye

  üzüldüm:( insallah bısı cıkmaz..

  #93439
  actcool
  Katılımcı

  herkese kucak kucak sevgiler getirdim baytar ailem

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.