blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. TBMM’ye alınmayan kadınlar Arınç’tan açıklama bekliyor
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #8764
  sfenks
  Üye

  TBMM’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı özel oturumda şapkayla meclise alınmayan kadınlar, TBMM Başkanı Bülent Arınç’tan yanıt bekliyor.

  TBMM’ye neden içeri alınmadıklarını açıklamaları için dilekçe vereceklerini söyleyen Müjgan Suver, “Şapkayla girilemez diye bir hüküm yok. Türbanlı kadınların meclise girdiğini gördük. Bu kadınlar arası ayrımcılık yaratmaktır. Bülent Arınç umarım yazılı bir açıklama yapar” dedi.

  Toplumda kadına ikinci sınıf insan muamelesinin mecliste de hissettirildiğini söyleyen Suver, Salonda girdiklerinde ilk sıra boş olmasına rağmen ikinci sıraya oturtulduklarını ve nedenlerini bilmek istediklerini ifade etti. Her yerin uyulması gereken kurallar olduğunu söyleyen Suver, ” İçeri girerken kurallar sıralandı. Daha sonra bize böyle bir hüküm olmadığını görevli arkadaşın böyle bir tutumu olduğunu söylediler” dedi.

  30’a yakın kadının salonu terk ettiği oturuma Başbakan Tayyip Erdoğan oturuma katılmazken, kabinenin tek kadın üyesi Devlet Bakanı Nimet Çubukçu Bakanlar Kurulu sıralarında yalnız kalmıştı. Kadın özel oturumunu Meclis’te grubu bulunan liderlerden sadece CHP Genel Başkanı Deniz Baykal izlemişti.

  Aygün de tepki gösterdi

  ANKARA Sivil Toplum Meclisi (ASTOM) Danışma Konseyi Başkanı Sinan Aygün, Dünya Kadınlar Günü Oturumu’nu izlemek için Meclis Genel Kurul’u locasına gelen şapkalı kadınların içeriye alınmamasına tepki gösterdi. Sinan Aygün, ATO olarak böyle bir ayırım yapmadıklarını, türbanlı, başı açık ve şapkalı olan kadınlara aynı saygıyı gösterdiklerini söyledi.

  #34755
  wolf
  Üye

  girmişler içeriye daha ne istiyolarmış ki….

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.