blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Ve Mustafa Kemal ATATÜRK!...
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #20074
  FeeLinG
  Üye

  Ve Mustafa Kemal ATATÜRK!…
  Yıl 16 Mart 1920… İstanbul işgal edilir…İstanbul’da tam bir karmaşa ve vahşet hakimdir… Tutuklamalar ve masum insanların katledilişi söz konusudur.. Osmanlı Devleti bu durum karşısında kayıtsızlığına devam ediyordu..

  İpsiz Recep ve adamları uzun bir zamandan sonra Kefken’den İstanbul’a gelmişlerdir.. Duruma bizzat şahit olurlar.. İngiliz ve Fransız askerlerinin kol gezdiği İstanbul’da köşe bucak, vatanı kurtarma girişimlerine adamlarıyla birlikte katkıda bulunmaya başlamışlardır.. Anadolu’da başlayacak harekete silah ve mühimmat sevkıyatına ön ayak olurlar.. İpsiz Recep’in tek bir düşüncesi vardır: Vatanı bu çıkmazdan kurtaracak, herkesi tek bir düşünce etrafında toplayacak, kitleleri peşinden sürükleyecek güçlü bir lider.. O lider vatanı kurtaracak hamleyi Anadolu’da ateşleyip Türkiye Cumhuriyetinin ilk tohumlarını vatan toprağına serpmeye başlamıştı.. Mustafa Kemal ATATÜRK, tarih sayfalarındaki saygın yerini almaya başlamıştır artık…

  “İpsiz Recep” adlı dizi ikinci 13 anlaşmasını yaptıktan sonra 14. bölümle hızlı başlayacağını, Mustafa Kemal ATATÜRK ile İstanbul’un işgali konusunu ele alarak göstermiş oldu.. Bu akşam yayınlanacak yeni bölümünde Mustafa Kemal ATATÜRK gibi saygın ve onurlu rolü Serdar Yeğin adlı oyuncu canlandıracak..

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.