1. Anasayfa
  2. Veterinarium
  3. Veteriner Fakülteleri
  4. Veteriner Fakültesini Kazanan 1.Sınıf Öğrencileri Diyalogları...
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 28)
  • Yazar
    Yazılar

Bu bölümde mezun arkadaşlar veyahut üst sınıftaki veteriner hekimi öğrenci arkadaşların geçmişleri yad etmeleri amacıyla yaşadıkları veya duydukları bazı diyalogları paylaşmalarını umuyorum…

Ben başlıyorum…[hr]
    1. sınıftaki öğrenci:
    -Abi var ya bu doğum hocası işinin ehli,süper bi adam var yaaa.Adam herşeyi biliyo laan

5.sınıfa gelince:
    -Lan olum hiçbişi bilmiyo lan bu artist hoca,bizim köyde bi veteriner var hepsine 10 basar yeminlen:D[hr]
    –Duydun mu 4. sınıfta özel patoloji diye bi ders varmış,onu geçeni hocalar direkt mezun sayıyomuş hiç zorlamıyolarmışşşş 5. sınıfta…[hr]
    -Lan şu anatomiyi versek gerisini salla gitsin,hocalar geçiriyomuş zaten..Finallerde hocalar soruyomuş anatomiyi geçtin mi diye geçtim dersen onlarda geçiriyomuş valla bak.[hr]
    1. sınıf öğrencisi:
    -Hocam ne zaman dikiş atıcaz?Hocam ne zaman doğuma gidicez,sezaryen yapcakmıyız vs. vs…

Hoca:
    -Acele etmeyin yavrum acele etmeyin.Hepsini öğreneceksiniz.Bizden de çokşey beklemeyin,dışarıda takılın kliniklere öğrenin.Stajda zaten öğrenirsiniz acele etmeyin.
    -Hem 1. sınıf öğrenciler isoru sormazlar sadece izlerler susun izleyin.[hr]
    1. sınıfa yeni kaydolunmuştur…

-Kanka senle aynı eve çıkalım mı?Bi sen ben varız,gerisi fısss.Ders çalışırız sabaha kadar,kızlar mızlar OOOOOHHHHOOOOOOO!Olum üniversiteliyiz laan!Kızlar,içki miçki eğlence ooohhhhoooo!

Not:Böyle diyenlerin hiçbiri amacına ulaşamaz,ne kızlar gelmiştir eve ne de ders çalışılıp sınıf geçilmiştir.[hr]
    -Olum napcam ya sınava 1 hafta kaldı,hiç hazırlanamadım yeminlen yetişmeyecek bu ders kaldım olum ben kesin kaldım ühüüüüü!

-Ya doktora doktor bey diyolar bize it baytarı diyolar,biz daha çok canlı türü görüyoruz derslerimiz daha ağır,bigün kaza çıkacak elimden bak gör daha duuur ben bi mezun olayım o zaman hayvanlarını getirecekler bende soyacam onları şerefsizim.Daha duuur:D

Üye

-Lan şu anatomiyi versek gerisini salla gitsin,hocalar geçiriyomuş zaten..Finallerde hocalar soruyomuş anatomiyi geçtin mi diye geçtim dersen onlarda geçiriyomuş valla bak.
    :w00t: :laugh: :laugh:

-Ablalarım hep öyle söylerlerdi…Aşık olacaksan 1. sınıfta olma sakın ha 5. sınıfa da kalmaa…Ee ne zaman birini bulcam beennn?[hr]
    *Üst sınıflardan kaşarlanmış vet’in biri:

-Sakın ha bu okulda kimseye abi deme,seni ezerler

*1. sınıf vet öğrencisi:
    -Tamam abi:)

*-Lan ne dedim ben!:)

Üye

“abi”güzelmiş abi:D

Arkadaşlar sizde şahit olduğunuz veya başınızdan geçen 1. sınıf öğrenci diyaloglarını buraya yazabilirsiniz…

-Kanka varya sadece kafatasında 150 delik varmış X hoca söyledi..
    –Olum X hoca sallıyo lan saymış mı sor bakalım,bi b.k bildiği yok onun.

Ertesi gün.

-Kanka sadece kafatasında 150 delik varmış Y hoca söyledi
    –Y hoca dediyse kesin doğrudur.ne 149 ne 151.O diyosa doğrudur…

olum sen doktorsun lan sen dur kızlar atlar ustune (daha uniye gelmeden bu dıyaloglar başladı komik:D:D)

Üye

– Abi nerde okuyodun sen?
    – veterinerlik
    – 4 yıllık mı?:laugh:

– Senin okuduğun bölüm ne yeğenim?
    – Veterinerlik teyzecim.
    – Vah vah tıp fakültesi tutturamadn mı yavrum, böyle veteriner falan olacaksın.?:bravo:

Memlekete gidersin…Komşu gelir sohbete başlarsın:

-Birgün gittik yavru doğmuyodu sezaryen yaptık…
    +Yav hayvanlarda da sezaryen oluyo mu yaa?
    -Tabi oluyo abi niye olmasın?
    +Ne biliyim hayvan ya ondan…İlk kez duydum çok ilginç yaaa (Nesi ilginçse?)

-Beyefendi köpeğinizde faranjit var…
    +Ne faranjiti ya insan mı bu?
    -Hayvanlarda da görülüyor beyefendi…
    +Böyle insan gibi bu da faranjit oluyo öyle mi,Allah Allah ne ilginç ya ilk kez duydum…

(Röntgene bakarken…)

-Nesi var doktor bey?
    +Os femurun proksimal ucunun 1/3lük kısmında transversal kırık var…
    -Hıı???Yani pahalıya patlar mı?

Üye

_hocam bizim okula normal insan gelmez diyorlar?
    _doğru yaa hakikaten pek normal adam yoktur
    _hocam veterinerlik…….
    (arkadan bir ses)
    _veterinerlik değil o veteriner fakültesi! :pp:))

Abi ya biz yeni geldik, herkes bu okul 5 yılda zor biter diyor, xx dersleri ve yy derslerindenn kimse gecemiyormus, kesin uzatırmıyız… :(

Acaba baslamadan gitsemmi, korktumda.
    Ben bu fakülteyi kesin 5 yılda bitiririm, ben lisede de cok calışıyordum….

-Arkadaşlar bakın ben Dardanel’de çalışcam sakın kimse mezun olunca oraya başvurmasın,oranın sahibi tanıdık olur bizim :d

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 28)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.