1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Tanışma Forumu
  4. Veteriner Hekimliğinin artıları ve eksileri
15 yazı görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 67)
  • Yazar
    Yazılar
    Katılımcı

ahh ahhh.. çıkardıkları kılavuza göre ankara uni kesin giriodum :) kısmet kırıkkle uni neymiş. grçi vet de çok da önmli diil btrdğin okul aynı doktorluk gibi kendini geliştrrsen başarılı olursun anca :bravo:

Üye

ben evcil hayvan (pet) alanını istiyorum ama eğer şartları bana uygunsa atçılığı ya da jokeyliği düşünebilirim. atçılıkla ilgili bi bilginiz var mı atçılıkve ya jokeylik için ne yapmam lazım kaç kilo ne kadar boya sahip olmak lazım.gereken özellikler nelerdir açıklarsanız sevinirim :d

Katılımcı

vet. hekimlikten jokeylik? anlayamadım ki :d
    ama jokeylik için kçk yşlarda eğitime başlanır 10 gibi ve özel ilaçlar özel beslenme progrmları kullnlr. boy kg tam bilmesem de ufak tefek bi yapı istenir.1,50 gibi bi boy bence idealdir :d :w00t:

Üye

evet biraz garip geçen gün sitede bi yazı okudum aklıma ordan geldi ama 2003 yılından kalmıştı bende yazayım araştırayım dedim:bravo: aslı dediğin gibiymiş 17 yaşından gün almamış 40 45 kilo birde 1.50 cm olmalıymışız ama tam olarak bilmiyorum yazdıklarım yanlış olabilir.:crying:eğer şatlar böyleyse bana uymuyo ya :sm_cry: bir de veteriner hekimlik okuyup bi at çiftliğinin veteriner hekimi nasıl olunur benim en başta galiba vet hekimliğin atçılıkla ilgili bi alanı var mı diye sormam lazımdı :w00t:

Katılımcı

evet waa. jokey klplerinde vet. hekim olarak çalışablyorsun geçen gazetede ilanı vardı hatta. sözlü ve yazılı sınavla alıolarmış ii olmka lazım yani :) yarış atlarını öyle kolay kolay emanet etmzler. :) ama bir girdin mi oraya paraya para da demezsin valla :bravo:[/i]

Üye

tatilde ne güzel binicilik kursuna gitcektim ah ah olmadı işte belki ilerde atçılık jokeylikle uğraşırım diyodum şartları bana uygun değil :) binicilik hayallerim suya düştü ama veteriner hekim olma hayallerim tam gaz devam ediyor :d

Üye

bugün okuldan geldiğimden beri taytv yi izledim atlar çok güzellerdi.süper koşuyolardı :bravo: ama babam gördü at yarışlarını izlediğimi çok kızdı. :crying: yok bu kumarmış bide izlediğini görmeyeceğim gibi şeyler söyledi ve atçılık hayallerim suya düştü :crying: ya ben sadece atları izliyorum kumar oynamıyorum ki offffffff çok kötüyüm canım sıkkın kafam karışık
    :sm_cry::sm_cry::sm_cry::sm_cry::sm_cry::sm_cry::sm_cry::sm_cry:

Üye

4 ekim dünya hayvanları koruma gününüz kutlu olsun :bravo::bravo::bravo:
    burdan tüm hayvanlar sesleniyorum SİZİ ÇOK SEVİYORUM

Üye

canını sıkmana gerek yok ki kendinde demişsin sen kumar oynamıyorsun zamanla babanda bunu anlayacaktır zaten hatta bu daha başlangıç.dahasıysa hemen bir örnek diyalog :)

X:evladım ne okuyosun sen?
    ben:veteriner hekimliği
    X:başka bölüm mü bulamadın oğlum?

bu diyaloğu yüz defa yaşadım belki okulu bitirene kadar ne kadar yaşayacağım belli değil ama artık aldırmıyorum.çünkü onlar bilmiyorlar.sen yolunda devam et ;)

Üye

bende bu diyoloğu çok yaşadım.Ama atçılık başka
    ailem zaten evcil hayvan bölümünü sevmiyolardı istemiyolardı atçılık deyince kıyametler koptu :crying:
    başka meslek yok mu hayvanları kurtarınca ne olacak bayana göre meslek kalmadı mı hemşire ol doktor ol oturduğun yerden para kazan diyorlar.İnş üniversiteyi kazanınca biraz yumuşarlar ya da ben öyle düşünüyorum.İmrahor önerin için teşekkürler sen yoluna devam et diyorsunda o yolu bi at üstünde koşmak vardı :bravo:

Üye

konuyu güncelliyorum
    sizce vet hekimliğin artıları eksileri nelerdir :?:

Ne oldu bırakacak mısın okulu yoksa :) ?

Üye
    The PROFESSOR wrote:
    Ne oldu bırakacak mısın okulu yoksa :) ?

okulu bırakmak değilde umudum tükendi diyebiliriz dayanamıyorum yaa :crying: offfffffff bende konuyu güncellemek istedim veteriner hekimlik aşkım geri gelsin diye :bravo:

İsteyerek girdiysen sorun yok.Zaten bize danışan her arkadaşımıza bu mesleği isteyenlerin yapması gerektiğini tavsiye ettik.Çünkü istemiyorsanız gerçekten çekilmez.

Zamanla alışırsın,önü açık meslek.Pişman olmazsın.Sen çalışmana bak.

Üye

gerçekten bu mesleği yapmayı çok istiyorum ama olumsuzluklar karşısında yılmaya başladım çevremdekiler özellikle ailem vet hekim olmamı istemiyoor pis meslek gitme bayana göre bi meslek değil yapamazsın diyolar ben vet hekimlik için ders çalışıyorum yoksa benim için çalışmanın bi manası yok ama bende çok çok çok çalışıp vet hekimliği kazancağım bana vet hekim olamazsın diyenler bakalım üniversiteyi kazanınca bana ne diyecekler neler neler olacak bütün olumsuzluklara karşı ayakta durmaya çalışacağım:w00t:

15 yazı görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 67)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.