1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Duyurular ve Etkinlikler
  4. Veteriner Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi 24-25 Kasım 2011
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar

Veteriner Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi

Ankara’da Veteriner Ortopedi Kongresi:

Veteriner Ortopedi ve Travmatoloji Derneği tarafından düzenlenen 1. Veteriner Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi 24-25 Kasım 2011 tarihleri arasında Ankara Limak Ambassadore Otel’de yapılacaktır.

Akademisyen ve klinisyen veteriner hekimler için yoğun bir teorik ve pratik eğitim programı hazırlanan kongrede, ayrıca katılımcılar için sözlü ve poster bildiri oturumları da bulunacaktır.

Prof. Dr. Hazewinkel geliyor:

Kongre için ana konuşmacı olarak, Hollanda Utrecht Üniversitesi Veteriner Fakültesi Küçük Hayvan Kliniği Başkanı Prof. Dr. H.A.W. HAZEWINKEL yurdumuza gelecektir.

Kongrenin diğer konuşmacıları, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Kemal YANIK ile, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi ve VOT-DER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan BİLGİLİ’dir.

Konuşmacıların yapacağı teorik sunumlarının başlıkları aşağıdaki gibi olacaktır:

Prof. Dr. Hazewinkel:
    – Beslenmeye Bağlı İskelet Sistemi Hastalıkları
    – Köpeklerde Kalça Displazisi

Prof. Dr. Yanık:
    – Travma ve Travmatik Hastaya Yaklaşım
    – Açık Kırıkların Sağaltım Prensipleri

Prof. Dr. Bilgili:
    – Uzun Kemik Kırıklarının Sağaltımda Temel Ortopedik ve Biyomekaniksel Prensipler
    – Veteriner Ortopedi ve Travmatoloji Alanında Kullanıma Giren Yeni İmplantlar

Kongrede verilecek uygulamalı eğitimler aşağıdaki gibi olacaktır:

– Köpeklerde Çağraz Bağ Sağaltım Teknikleri: Fishing-Line, Modifiye Paatsama, TTA-Tibial Tuberosity Advancement-Tekniği) (Prof. Dr. YANIK ve Prof. Dr. BİLGİLİ) (20kişi)
    – Köpeklerde Temel Kırık Fiksasyon Teknikleri: İntramedüller Pin, Germe Bandı, İnterfragmental Kompresyon, Plak-Vida Fiksasyonu) (Prof. Dr. YANIK ve Prof. Dr. BİLGİLİ) (20 kişi)
    – Köpeklerde Dirsek Displazisi Radyografi Okuma ve Değerlendirilmesi (Prof. Dr. HAZEWINKEL ve Prof. Dr. BİLGİLİ) (20 kişi)

Kongre hakkında ayrıntılı bilgi için: http://kongre2011.votder.org/

Kongre hakkında hazırlanmış olan afişler için aşağıda ki linklere tıklayınız
    Tanıtım Afişi 1

Tanıtım Afişi 2

Tanıtım Afişi 3

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.