1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Muhabbet & Eğlence
  4. Windows 7 can sıkmayacak
8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Yazar
    Yazılar
    FeeLinG
    Üye

Windows 7 can sıkmayacak

Microsoft yetkilileri, Windows’un yeni versiyonunun Vista gibi kullanıcıları usandırmayacağını söylüyor
    Microsoft’s Windows grubunun üst düzey Başkan Yardımcısı Steven Sinofsky, PC platformu ve hatta acemi PC kullanıcılarının ihtiyacı olan güvenliği sağlama niyetinde olduklarını söyledi. Yaptıkları hataları kabul etmeyen Sinofsky, Microsoft’un Windows 7’de kullanıcı deneyimlerini geliştirmek için 3. şirketlerle sıkı bir çalışma içinde olduklarını belirtti.

2007 Ocak ayında lanse edilen Vista, kullanıcı hizmetlerine müdahale eden ve kısıtlayıcı lisans şartları nedeniyle eleştirilmişti. Bu nedenle Microsoft, Windows 7 ile kullanıcılara daha iyi bir deneyim için söz verdi. Los Angeles’ta bu hafta düzenlenen Profesyonel Developers Konferansı’nda çeşitli yenilikler içeren yeni işletim sistemi tanıtılacak. Microsoft, kullanıcıları ilk kez Apple’s iPhone’nda gördükleri multi-touch (çoklu dokunma) teknolojisini kullanabilecekleri Windows Touch ile buluşturacak. Kullanıcılar, parmakları ile ekranda dosyaları ve pencereleri sürükleyebilecek, yönlendirebilecekler. Dokümanları ve diğer açık dosyaları daha kolay idare eden yeni bir taskbar (görev çubuğu) olacak. Her program için thumbnail kullanılacak ve görev çubuğundaki programın ikonunu sürükleyerek kullanıcılar kaç dokümanın açık olduğunu görebilecekler ve dokümanlar arasında geçiş yapabilecekler.

Microsoft, home network kurmanın artık çok kolay olacağını belirtiyor. Ayrıca, Microsoft web browserından çalıştırılacak olan Office’in yeni versiyonunu da tanıtacağını duyurdu.

Microsoft Windows 7’nin tam olarak ne zaman raflarda olacağı bilinmiyor, ancak 2010 yılına kadar tüketiciyle buluşması bekleniyor.

Valla ben bu Windowstan usandım.Yok sahte yazılım kurbanı olabilirsiniz yok iki de bir güncelle yok şu yok bu ne bu kardeşim?Bilgisayar aldığımız adam ne cd’si veriyorsa onu kullanıyoruz.Ne sahte yazılı mı?Sahteyse git faturasını ona kes.Banane.

Hallettik çok şükür.

Linux Ubuntu kullanıyorum ne virus derdim var, ne yavaslama nede lisans
    Tavsiye ederim

kelej
    Üye

ama linux wındowsdan apayrı bi işletim sistemi sanki hiç bilmiyen bir kişinin pc başına oturması gibi hissediyor linux başinda insan…pardus ise apayrı bi alem

Linux ubuntu bende düşünüyorum bakalım bir süre kalsın böyle,değiştiririm sonra.Tübitak’tan sony ericsson,nokia,samsung gibi firmalara kadar her firma bunu kullanıyor.

kater
    Üye

Microsoft vista gelen başarısızlığını tamir etmek için kolları sıvadı galiba. normalde 2011 gibi piyasaya sürülmesi beklenen windows 7yi 2009 un son çeyreğinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. beta testleri başladı Umarım vista gibi insanları kurban etmez bu da.

Aslında ubuntu kullan bak keyfine hiç bir sıkıntın yok wineyi de kurdun mu inan bana windowstan daha iyi performans alirsin. Sonra benim eskiden yaptığım gibi sistem yavaşladı yok o/c yap yok regedit sil uğraşıp durursun. Çok şükür linux u keşfettim de kurtuldum

uzun zaman hem linux hem windows kullanıyorum.
    ubuntu en iyisi gercektende hele birde compiz ile şekillendirirseniz cok eglenceli oluyor

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.