1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Veteriner Hekim Haberleri
  4. "Yeni Veteriner Fakülteleri Açılmasın"
14 yazı görüntüleniyor - 1 ile 14 arası (toplam 14)
  • Yazar
    Yazılar

“Yeni Veteriner Fakülteleri Açılmasın”

Prof.Dr. Tamer Dodurka: “Yeni Veteriner Fakülteleri Açılmasın”

http://www.vihd.org.tr/TamerDodurka.pps

Üye

bencede yenı veterıner fakultelerı yeterlı ımkanlar olmadan acıldıgında hem verılen eğitimin kalıtesı dusuyo hemde ogrencıler kendını ıyı sekılde yetıstırme ımkanı bulamıyor

Üye

tamer hocayı cok sevıyorum.COK dogru bırsey soylemıs.bende sonuna kadar arkasındayım

Üye

her yeni veteriner fakültesinin açılması mesleğimiz bir basamak daha aşağılara inmesi demektir. şun anda öğrenci arkaDAŞLAR bunu çok fazla belki anlayamaz ama.mezun olduktan sonra olaylara bakış açıları daha da dedğişir ve bu kadar fakültenin fazla olduğunu görürler. benim görüşüm şudur.
    1-İstanbul üniv.Vet.Fak
    2-Uludağ
    3-Ankara
    4-Konya
    5-Elazığ
    6-Kars
    bu 6 Fakültenin haricindekiler kapatılıp tüm yatırımlar bu 6 fakülteye yapılmalı ve de 4*4 lük Veteriner hekimler yetiştirilmeli.İşte o zaman türkiyede vetriner hekimler hakettikleri seviyeye gelebilir.yoksa bvu gidişle hayvanb sahiplerinin oyuncağı olmaktan kurtulamazlar meslektaşlarım.bu 6 fakülteyi yazarken üniversitelerin geçmişlerine ve coğrafi konumlarına dikat ettim.hem kçklü üniversite olmaları hem de bulundukları bölgelerdeki konumları.her ile üniversite açan bir zihniyet mezunlar verdikçe bu üniversiteler bu kadar mezuna iş imkANLARINI NEREDEN BULACAK ÇOK MERAK EDİYORUM.
    BU ZİHNİYETTE GİDİLİRSE ÜLKE ÇIKMAZA SÜRÜKLENİR BUNU GÖREMİYORLARSA ÇOK YAZIK.GENÇLERİMİZE VE AİLELERİNE YAZIK

Üye

o dediğin biraz zor arkadaşım;)

şimdi arkadaşım yazdığın 5 6 fakulte iyi de o karsın yerine hatta daha da ön sıralarda yüzüncü yıl veteriner fakultesinin olması gerekir şartları imkanları kısıtlı olsada oranın hocaları çoğu eksiği ismi ile bile kapatıyo saygılarımla

kardeş kars wet douda en ii ben bunu iddaa ediyorum .. okuduum için deil.. şarlarından dolayııı. bilmeden konuşmamak gerekir..eksik olan bir tane a.b.d söle.. tubitak çiftlik projesi için yüklü oranda para yardımı yapıyor.haziraana belkide türkiyenin hic bir fakültesinde olmayacak ciftligimiz olcak..türkiyede en coook yayınlanan makaleler (wet için)kafkasdan .. ayrıca akreditasyonn içn incelemeler başladıı ..türkiyede sadece akreditasyou alan ankara ..weti düşününce bu grur verici bi şey ülkemiz için..(yetkililer olmlu rapor sundu siteye bakabilirsin)umarım yazdıın şeyin eksik ve yanliş olduun farkına varırsın..lütfen bilinçli olalım!!!

Üye

[size=medium]herkes kendi okuduğu okulu övüyor. böyle şeylere gerek yok..her vet. fakültesinin ilgilendiği konular, araştırmaları farklıdır.
    BU SAATTEN SONRA VETERİNER FAKÜLTELERİ KAPATILAMAZ;)[/size]

yanlişş anlaşıldıı qaliba ben bilmeden konuşmamak gereqir diyorum….

yeni fakültelerin açılması ; zaten düzgün eğitim veremeyen üniversiteleri dahada zor duruma sokacaktır. zaten pastayı bölüşen üniversiteler yeni üniversite açılmasıyla daha az para alacaklr ve daha kötü bir eğitim verecekler. fakültelerde yeterince öğretim görevlisi yokken belli fakülteler dışında yeterli araştırma görevlisi, profesör yokken hala mı yardımcı doçentlerle veya doktorlarla eğitim verilecek? türkiyede hayvanlara yeterince deger ver,lmezken , fakültelerde yeterince hasta bulunmazken hala veteriner fakültesinin açılmasının ne anlamı var ki ?? olmayan şeyleri var gösterip kendiimizi kandırmaya ne kadar devcam edeceğiz ??

Üye

evet bencede.

Üye

KESİNLİKLE KATILIYORUM

Üye

bencede açılmasın

haklsınız ama çok zor.gelecekte müthiş bi gıdacı veteriner hekim alınacak.belki bu fakülteler bile yetersiz kalacak.herkes klinik açacak diye bişi yok.branşlaşmak önemli.ve ilerde gıda sektöründe daha çok söz ssahibi olacağız

14 yazı görüntüleniyor - 1 ile 14 arası (toplam 14)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.