blank
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Muhabbet & Eğlence
 4. Yıkanabilir klavye üretildi
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #20041
  FeeLinG
  Üye

  Yıkanabilir klavye üretildi

  Seal Shield, antimikrobiyal ürün ailesine yeni eklediği Silver Surf klavye ve lazer fareyle CES 2009’un gözdesi oldu.
  Bilgisayar sistemlerinin en az değişen parçası olan klavye ve fareler, temizlendiklerinde bile bakteri yuvası olma özelliğini kaybetmiyor. Bu sağlıksız koşulu düzeltmek için çalışan Amerikan sağlık firması Seal Shield, antimikrobiyal ürün ailesine yeni eklediği Silver Surf klavye ve lazer fareyle CES 2009’un gözdesi oldu.

  Bilgisayar klavyelerinde bulunan milyonlarca bakterinin kullanıcılarda ishal, kusma ve benzeri pek çok rahatsızlığa yol açabildiğine dikkat çeken bilim adamları, klavyelerde bulunan bakterilerin arasında koli basili ve enfeksiyonlara yol açan Staphylococcus aureus bakterilerinin de bulunduğunu gösterdiğini belirtiyor. Bilim adamlarının Mayıs ayında yayınladıkları bir rapora göre bilgisayar klavyelerinde bir klozette bulunan miktarda bakteri bulunabildiğini ortaya koyuyor.

  Kablosuz olarak tasarlanan Silver Surf ergonomik klavye ve fare seti, antibakteriyal olmakla birlikte, su geçirmez yapıda olduğundan, kirlendiği zaman doğrudan bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Bu şekilde bu sağlıksız durumun önüne geçmeyi hedefliyor.

  Windows Vista, XP, ve MacOS X işletim sistemleriyle uyumlu setin ergonomik klavyesi 465x171x33mm boyutlarına sahip. 10 milyon vuruşluk ömrü olan tuşlara sahip ürün normal klavyelere nazaran %10 daha az enerji tüketiyor. Setin 800dpi çözünürlüklü lazer faresi de klavye gibi antimikrobiyal ve bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Ürün, Mart ayından önce 39 dolar fiyatla Amerika’da satışa sunulacak.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.